מחלוקת עזה בין נאור לכחלון סביב מינוי שופט

למרות הגנתו של שר האוצר משה כחלון על בית המשפט, מתנגדת נשיאת בית המשפט למינוי של השופט יוסף אלרון, מועמדו של כחלון, לבית המשפט העליון – "הוא לא קורץ מהחומר" נטען • גורמים בוועדה, התעקשות נאור תוביל לביטול 'חוק סער'

משה כחלון (משה מילר לעמ)
משה כחלון (משה מילר לעמ)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר האוצר משה כחלון ידוע כמגן על בית המשפט, אלא שגם עמדותיו אלו לא מסייעתו לו בנוגע לרצונו למינוי שופט לעליון והוא נתקל בהתנגדות נחרצת מצד שופטי בית המשפט העליון.

אמש נפגש שר האוצר עם נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, במטרה להביא להסכמה של נציגי ביהמ"ש בוועדה לגבי מינויו של האפשרי של נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה יוסף אלרון לכהונת שופט בבית המשפט העליון. בתום הפגישה נראה ששוררת מחלוקת עמוקה בין הצדדים. וכאמור, גם הגנתו של כחלון מפני פגיעה בבית המשפט לא מסייעת לו.

השופט אלרון, מועמדו של נציגו של כחלון בוועדה, אינו מקובל על שופטי העליון והללו מגדירים אותו  כ"מי שלא קורץ מהחומר" שעל פיו בוחרים את שופטי העליון. למרות התנגדותם, טרם הוסבר לתומכיו של אלרון בוועדה מה פשר האמירה או ההתנגדות.

לפי דיווח הבוקר ב'ידיעות אחרונות', משה כחלון קיבל לאחרונה טלפון מאחד משופטי ביהמ"ש העליון, בו המליץ לו שלא לבחור באלרון כמועמדו.

אלרון נחשב לחברו של כחלון ושר האוצר אינו מסתיר זאת, אך מתעקש שאין בדבר ניגוד עניינים, שכן כל הקשר שלהם הוא חברי.

מקורביו של השר אומרים, כי גם לאחר הפגישה עם נאור הוא לא השתכנע וכי הוא "איתן בעמדתו" להביא לבחירתו של אלרון. כחלון אף התבטא באוזני מקורביו, כי מינויו נחשב מבחינתו כ"ייהרג ואל יעבור". לטענת מקורביו הבהיר כחלון לנאור כי אם בקשתו לא תכובד הוא "יסוג" מכל פעילות בוועדה.

לדברי גורמים בוועדה לבחירת שופטים, פסילת מועמדו של כחלון תגרום לביטול 'חוק סער', המחייב רוב מיוחס של שבעה מתוך תשעת חברי הוועדה למינוי שופטים. ביטול חוק לו מתנגדת נאור בתוקף, שכן הוא מייתר את כוח נציגי ביהמ"ש בוועדה.

תגובה אחת
  1. השופט אלרון לעליון – ביזיון!!!
    כחלון תתבייש בעצמך שזה השופט שאתה בוחר להיכל הצדק!!!
    "נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, מברר בימים אלה תלונה שהגישה משפחתו של עבריין בתיק בו שימשה גוטמן תובעת. לפי התלונה, שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, יוסף אלרון, ששפט את העבריין והרשיעו, לא חשף את דבר המפגשים המקצועיים שהיו לו עם גוטמן בלשכתו, בזמן שהתנהל המשפט. בסופו של דבר הוא קיבל החלטות שנויות במחלוקת והחמיר בעונשו".

השארת תגובה