חשוד נוסף בפרשת גטאס: אח של מחבל

התפתחות משמעותית בפרשת מעצרו של חבר הכנסת באסל גטאס. הבוקר עצרה המשטרה את אחיו של המחבל וואליד דקה, אחד משני האסירים הביטחוניים להם הבריח חבר הכנסת טלפונים סלולריים ומכתבים מוצפנים

ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרשת חבר הכנסת שהבריח טלפונים סלולריים למחבלים מסתעפת: 12 שעות לאחר שבת המשפט האריך את מעצרו של ח"כ באסל גטאס ביממה בלבד, עצרה היחידה הארצית של משטרת ישראל חשוד נוסף בפרשה. מדובר בעסאד דקה, אחיו של המחבל וואליד דקה, אחד מהאסירים להם הבריח גטאס את המכשירים.

אחיו של דקה, המתגורר באזור טול כרם, חשוד שהעביר לחבר הכנסת את המעטפות בהם היו הפלאפונים יחד עם המסמכים אותם העביר הח"כ לאסירים הביטחוניים.

עד כה סירב גטאס להסגיר למשטרה מי העביר לו את הפלאפונים והמסמכים, ועורך דינו הסביר את סירבו בטענה כי הוא "לא רוצה להיות מלשין". כמו כן, סירב גטאס להתעמת עם דקה ואמר כי "אנחנו ביחסי ידידות עמוקים. אני לא מוכן לבצע עימות אם המטרה היא להפליל את וליד דקה, רק את עצמי".

כאמור המעצר מגיע לאחר שאמש ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של חבר הכנסת בארבעה ימים, אך בית המשפט אישר להאריך את מעצרו ביממה בלבד.

בדיו עצמו אמר נציג המשטרה כי "מאז יום שישי חלו התפתחויות מהותיות". שופט בית המשפט התייחס לטענה ואמר כי "זו אינה החלטה קלה להורות על הארכת מעצר חבר כנסת. אין לי ספק שאם היה ניצב מולי אדם שאינו חבר כנסת הייתי נעתר לימי מעצר רבים יותר". הוא הוסיף כי קיים חשש שגטאס ישבש את החקירה ולכן האריך את מעצרו.

השארת תגובה