התפתחות בפרשת הספינות: המשטרה פשטה על משרד הביטחון

התפתחות בפרשת הספינות והמעורבות הלבנונית: כוחות משטרה פשטו הערב על משרדו של היועץ המשפטי למשרד הביטחון, אחז בן ארי, ח"כ ארל מרגלית ל'כל הזמן': "הגיע הזמן לחקירה לעומק גם במשרד הביטחון וגם במשרד ראש הממשלה"

חבר הכנסת אראל מרגלית בכינוס אוהדים נגד ראש הממשלה נתניהו צילום פייסבוק
חבר הכנסת אראל מרגלית בכינוס אוהדים נגד ראש הממשלה נתניהו צילום פייסבוק

התפתחות בפרשת הספינות והמעורבות הלבנונית: כוחות משטרה פשטו הערב (ראשון) על משרדו של היועץ המשפטי של משרד הביטחון, אחז בן ארי, זאת במסגרת הבדיקה סביב קניית ארבעה ספינות קרב מהמספנה הגרמנית.

בשבוע שעבר פורסם ב'חדשות 2', כי החברה שמייצרת את ספינות "סער 6" – ספינות קרב שנקנו במטרה להגן על אסדות הגז – מצויות בבעלות שר ההגנה של לבנון ובני משפחתו, שמצויים בקשר גם עם אירן וחיזבאללה. ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) נחשף למידע אודות הבעלים של חברת הספנות במהלך ביקור באירופה ומיהר להתריע על כך בפני היועץ המשפטי לממשלה.

במכתב ליועמ"ש כתב ח"כ מרגלית כי במרס 2015, בעיצומה של גיבוש העסקה לרכש הספינות, "הופעל לחץ מצד שלושה בכירים ישראליים במערכת הביטחון לשנות את שם החברה שאמונה על בניית כלי השיט האסטרטגיים".

לדברי חבר הכנסת מרגלית, הבכירים הישראליים לחצו לשנות את שם החברה "מ-'Abu Dhabi Mar' ל-'German Naval Yards Kiel', בניסיון להסתיר את זהותם של בעלי החברה הנמצאת בשליטתם של האחים ואנשי העסקים הלבנונים איסכנדר ואקראם צפא, המתגוררים באבו דאבי".

"אני שמח על זה שהמשטרה פועלת עכשיו סוף סוף, בנחרצות" אומר ח"כ אראל מרגלית ל'כל הזמן' בתגובה על הפשיטה היום, מרגלית מוסיף ואומר, "יש עדויות מאד בעייתיות סביב עסקת הספינות, העובדה שהחברה היא בבעלות שר ההגנה הלבנוני היא מאד מחשידה. הגיע הזמן לחקירה לעומק גם במשרד הביטחון וגם במשרד ראש הממשלה"

השארת תגובה