מצרים לצד ישראל? "נשמור על עמדה מאוזנת בסכסוך"

במצרים הודפים את גלי הביקורת בעולם הערבי בגין משיכת ההצעה נגד ישראל במועצת הביטחון בסוף השבוע, ומבהירה, כי "תמשיך לשמור על עמדה מאוזנת בסכסוך הישראלי פלסטיני"

האו"ם
האו"ם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במצרים הודפים את גלי הביקורת ברחבי העולם הערבי שנמתחה על המדינה בשל העובדה כי הנשיא א סיסי הורה לשגרירו באו"ם למשוך את הצעת הגינוי נגד ישראל.

מצרים נחשבת למדינה בה מתגוררת האוכלוסייה הגדולה ביותר מבין כלל המדינות המוסלמיות, ובדירוג העולם המוסלמי, נחשבת מצרים למדינה החשובה ביותר.

דובר משרד החוץ בקהיר, אחמד אבו זייד, הבהיר אמש, "כי ההחלטה למשוך את ההצעה התקבלה בעקבות שיחות שנערכו בין הנשיא א-סיסי ובכירים בממשל הנכנס והיוצא בוושינגטון, וקריאתו של הנשיא הנבחר טראמפ לממשל הנוכחי להשתמש בזכות הווטו".

אבו זייד הדגיש, כי ארצו "מחויבת לשמור על עמדה מאוזנת, ולכן משכה את ההצעה שביקשה להעלות להצבעה במועצת הביטחון. חשוב שמצרים תשמור על האיזון הדרוש בעמדתה בעניין התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים".

כזכור, בהבהרה שפרסם א-סיסי ביום חמישי האחרון עם הודעתו על משיכת ההצעה נגד ישראל נאמר, כי טראמפ הביע את הבטחתו כי נושא הסכסוך הישראלי פלסטיני, יעמוד בראש סדר עדיפויות הממשל החדש, וכי מצרים תקבל ביטוי מיוחד בניהול המגעים".

השארת תגובה