"אוקראינה רצתה להימנע, ביידן לחץ שתצביע בעד"

שעות ספורות לאחר ביטול ביקורו של ראש הממשלה היהודי של אוקראינה בישראל, בשל תמיכת אוקראינה בהחלטה האנטי ישראלית באו"ם, אומר השר זאב אלקין, "האוקראינים רצו להימנע וביידן אישית התקשר כדי שאוקראינה תצביע בעד"

אלקין
אלקין
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

השר זאב אלקין, ששוהה בימים אלו באוקראינה, התייחס הבוקר (ראשון) בראיון ל-ynet להחלטה שעברה במועצת הביטחון של האו"ם בחסות בחירתה של ארה"ב להימנע ולא להטיל וטו ולהחלטה לבטל את ביקורו של ראש הממשלה היהודי של אוקראינה ולדימיר גרויסמן.

"הידיים הם ידיים אמריקניות. למשל התפרסם פה שהאוקראינים רצו להימנע וביידן אישית התקשר כדי שאוקראינה תצביע בעד. לחצו על מדינות אחרות בכוח לתמוך. אני חושב שיש פה פעולת ייאוש של הממשל היוצא כי הוא מבין שהממשל החדש ינקוט מדיניות אחרת", אמר אלקין.

לדבריו,  "הנשיא בעצמו קובע איזו מסורת הוא רוצה. כשהיו לנו חילוקי דעות כמו בנוגע להסכם המביש עם איראן, הסכם מאוד גרוע שעוד ידובר בו רבות ונראה את המחיר שכל העולם ישלם על ההסכם הזה, נאבקנו עליו ואותו דבר כאן כשהממשל החליט במחטף לנקום בישראל ולקיים דיאלוג של כוחנות. לא צריך להגיד שהיריקה בפרצוף זה גשם".

אלקין התייחס לאמירותיו של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ, שיחליף בעוד 25 יום את אובמה בבית הלבן, "שמענו מה היה לו להגיד על ההחלטה באו"ם ואיך הוא הצליח לשכנע את מצרים למשוך את ההחלטה. אתה רואה את הדיווחים על הכוונות שלו לבוא לירושלים ולהכריז על ירושלים מאוחדת כבירת ישראל".

בנוסף, תקף אלקין את שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, "אני רוצה להזכיר שרק לפני שלושה שבועות הופיע שגריר ארצות הברית ואמר שארצו לא תתמוך בהחלטה חד-צדדית נגד ישראל. ברור שקרה פה ההפך ממה שאובמה הצהיר במשך כל הקדנציה, שזאת לא הדרך להגיע לשלום. אני עדיין לא חושב שהחלטה כזאת תצדיק את פרס נובל לשלום שניתן לחינם, אתה לא רואה יותר שלום, לא במזרח התיכון ולא במקומות אחרים אבל זו המורשת שאובמה החליט להשאיר אחריו".

השארת תגובה