בנו של בכיר בחמאס: על ישראל להכריע את החמאס

בראיון תקשורתי שמעניק מסעב יוסף, בנו של השייח חסן יוסף ראש החמאס בגדה המערבית, הוא מציע לישראל להסיר את הכפפות ולהלום ב'חמאס' עד שיוכרע ■ "כדי להגיע לשלום עם הפלסטינים, על ישראל לצאת למלחמה עם חמאס בעזה" הוא קובע

ירי ארטילרי לרצועת עזה. צילום: דו"צ
ירי ארטילרי לרצועת עזה. צילום: דו"צ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מסעב יוסף, בנו של השייח חסן יוסף ראש חמאס בגדה המערבית, מפתיע בראיון לאתר 'וואלה' וטוען כי "יש לטפל בבעיה של חמאס מהשורש ולעקור אותה אחת ולתמיד. ככל שישראל תמתין היא תפגוש אויב מסוכן יותר בעתיד".

סעב יוסף, היה סוכן של השב"כ במשך עשור, בין השנים 2007-1997 וכונה "הנסיך הירוק". "נסיך" – בשל היותו בנו של בכיר חמאס, ו"ירוק"" – בשל צבע הדגל של הארגון, שימש במקביל גם ניהל את לשכתו של אביו. לסעב תפישת עולם ומשנה מסודרת בכל הנוגע לחמאס:

"כדי להגיע לשלום עם הפלסטינים, על ישראל לצאת למלחמה עם חמאס בעזה. זה נשמע כמו דיבור מסוכן, מחרחר מלחמה. אבל זה לא נובע מהמניע הזה, אלא כי אי אפשר להתמודד עם המציאות בדרך של בריחה ולא שייך להסתפק בפתרונות זמניים. התמודדות צבאית עם חמאס היא עיתוי מושלם. אל תחכו לקיץ שחמאס יפתיע אתכם שוב. תכו בהם בחורף, כשהם לא מוכנים. ככל שישראל תחכה, המלחמה תהיה קשה יותר. מיותר להכריז עכשיו על מלחמה, צריך פשוט לתקוף ולתת לחמאס לדמם למוות. אם זו האסטרטגיה שלהם, זו גם האסטרטגיה שתנצח אותם. ישראל צריכה ליזום מהלך מפתיע ולפגוע להם בבכירים".

והוא מודע גם להשלכות בכל הנוגע לעורף הישראלי: "לציבור בישראל צריכה להיות סבלנות והרבה. כי זו לא תהיה מלחמה רק של המודיעין הישראלי והצבא אלא של כל אחד ואחת מקרב האזרחים, אם הם באמת רוצים להכריע את המערכה. צריך להכין את הציבור כאן בקמפיין הסברה, שעלולים ליפול רקטות ייפלו ואפשר כי יהיו נפגעים, אבל זו תהיה מלחמה של 'מי ימצמץ ראשון'. אם ישראל תהיה בעלת סבלנות, אני מבטיח לך שחמאס ימצמץ ראשון". אמר יוסף לעיתונאי אבי יששכרוף. יוסף לא הסביר די, כיצד ניתן לערוך קמפיין בקרב הישראלים, ובמקביל 'לא להכריז על מלחמה אלא פשוט לתקוף'.

"מיידי האבנים בירושלים ואלו שמשליכים בקבוקי תבערה ובפרט מבצעי פיגועים", מוסיף יוסף, "סבורים שישראל חלשה. דווקא עכשיו על ישראל להפגין עצמה, אבל מאידך גם אחריות, והיא חייבת להימנע מפגיעה באזרחים, כי כל פגיעה כזו משרתת את חמאס".

"אם תפתרו את בעיית חמאס בעזה" משוכנע יוסף, "הדבר יסלול את הדרך גם מול הפלסטינים בגדה ומול יו"ר הרשות אבו מאזן, שנוקט עכשיו בשיטות שמזכירות לי את ימי האינתיפאדה השנייה ואת התנהגותו של יאסר ערפאת. בינתיים, אבו מאזן אינו בשל לדיבורים, והוא בנוסף חוזר על הטעויות של ערפאת ועושה מניפולציות, הוא אינו יכול לשלוט בקהילה הבינלאומית לנצח".

לטענתו, "המדיניות של הפסקות האש שבה נוקטת ישראל מול חמאס שגויה מן היסוד, שכן אלו רק מסייעות לחמאס לבנות את כוחו, הן ברמה הפוליטית והן ברמה הצבאית. ישראל צריכה לבחון את הדברים באופן שונה ממה שהיא נוהגת כיום. אם מישהו סבור שמדובר בתנועה בעלת מאפיינים פוליטיים שפועלת מתוך אינטרס פוליטי, טעות בידו. זו קודם כל תנועה אידאולוגית, ולכן אין מקום למשא ומתן או פשרות מולה. על ישראל להבין, כי לא ניתן יהיה לרצות אותם בפשרות מדיניות".

השארת תגובה