"חשש לשלום הציבור": גטאס יישאר במעצר עד יום שני

שופט בית משפשט השלום האריך את מעצר ח"כ באסל גטאס עד יום שני, "קיים יסוד סביר לחשד ששחרור החשוד יסכן את שלום הציבור וישבש את פעולות החקירה". בביהמ"ש התברר כי אחד המחבלים הכווין את גטאס וכי הוא מסרב להתעמת עם האסירים

ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ח"כ בכלא: חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת), שחשוד בהברחת טלפונים סלולרים ופתקים מוצפנים לאסירים ביטחוניים, הגיע הבוקר (שישי) לבית משפט השלום בראשון לציון, לאחר שבילה את הלילה בבית המעצר ניצן. בדיון ביקשה המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרו בשישה ימים, אך בית המשפט האריך בארבעה ימים. השופט מנחם מזרחי, שדן בתיקן, קבע כי יש חשד סביר ששחרורו של גטאס ממעצר יפגע בביטחון הציבור.

המשטרה ביקשה את הארכת מעצרו, מחשש לשיבוש הליכי חקירה. כמו כן, המשטרה טענה כי גטאס מסרב לומר מי העביר לו את הטלפונים הניידים ולקיים עימות עם האסירים. נציג המשטרה בדיון, פקד עודד אררה, אמר כי הסיבה לסירוב הח"כ – "גטאס אמר שהוא לא רוצה להיות מלשין".

אררה אף חשף כי המשטרה האזינה לשיחת טלפון של חבר הכנסת עם אחד האסירים, עוד בטרם הגיע לביקור בכלא, בה תיאם את המפגש. עוד הוא טען, כי ואליד דקה, המחבל שנשפט למאסר עולם על רצח החייל משה תמם הי"ד, הפנה את גטאס לגורם שלישי כדי לקבל ממנו את החבילות עבור האסירים.

בדיון טען עורך דינו של גטאס, עו"ד נמיר אדלבי, כי אין הצדקה למעצר של גטאס. "הוא טען שיש לו היכרות רבת שנים עם דקה, שביקש ממנו להכניס ספרים לבית הסוהר. זה מעצר שבא בהמשך לגל ההתלהמות. הוא לא שמר על זכות השתיקה והסכים להסרת חסינותו", אמר הסנגור.

במהלך הדיון הכחיש גטאס את הטענה כי העביר מסמכים מוצפנים לאסירים והשופט אישר את טענתו. השופט מנחם מזרחי, שקיבל כאמור באופן חלקי את בקשת המשטרה, כתב כי "בשלב זה רחוקה הדרך מלקבוע עבירה על חוק המאבק בטרור", אך הוסיף כי "קיים יסוד סביר לחשד ששחרור החשוד יסכן את שלום הציבור וישבש את פעולות החקירה".

השארת תגובה