דרעי בסיור בנתניה: "הקצבאות זה לא סיסמה, זה האוכל כפשוטו"

יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי קיים היום סיור מקיף בעיר נתניה במהלכו עקב מקרוב אחרי צורכי תושבי השכונות בעיר ושמע על ההתפתחות הגדולה של המוסדות בעיר. ■ בסיום הביקור אמר דרעי: "היה לי עונג אמיתי כשראיתי את המוסדות, מי שזוכר מה היה בנתניה לפני 25 שנה ומה היום אין ספק שזה מביא כח להמשיך הלאה". ■ גלריה

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סיור מיוחד ערך היום יו"ר ש"ס אריה דרעי, יחד עם ח"כ יואב בן צור. מנכ"ל התנועה חיים ביטון וסגן ראש העיר חגי חדד, בעיר נתניה. הסיור נפתח בת"ת אור לציון בראשות הגאון הרב יוסף חיים גבאי כשמאות התלמידים קיבלו את פניו בשירה. תחילה נשא דברים הרב גבאי שדיבר על הכרת הטוב שהייתה לאביו זצ"ל ליו"ר ש"ס על עזרתו בהקמת המוסדות בנתניה.

לאחמ"כ נשא דברים יו"ר ש"ס: "כל מטרת המפלגה וכל מה שעשה מרן זצ"ל הכל היה בשבילכם. שאתם תלמדו תורה ותהיו גדולי ישראל. כל ילד יכול להיות כאן מרן הרב עובדיה. בשביל זה מרן מסר את נפשו וזה העיקר. יש הרבה אנשים שלא מבינים את ערך התורה ורוצים לסגור את התלמודי תורה. אנחנו נלחמים בהם אבל אתם חייבים לעשות כל מאמץ ולהמשיך ללמוד במרץ"', סיים דרעי.

לאחמ"כ המשיכו לכולל להוראה בבית הכנסת תפילה למשה' שם דיבר דרעי על המצב הקשה שעולם התורה נמצא כעת. מצוקת האברכים והמשפחות קשי היום. אנחנו נמצאים בתקופה קשה והמשימה שלנו להפסיק את הגזירות הללו. "הקצבאות זה לא סיסמה זה האוכל כפשוטו", אמר דרעי.

משם המשיכו למוסדות בית מרגלית ולת"ת עוז והדר וכן לבית הספר בנות מלך בראשות הגאון הרב משה בן משה. כשלאחמ"כ הגיעו לפגישה בלשכת רה"ע הגב' מרים פיירברג שבסיום הפגישה הצהירה ראש העיר שתמשיך לעמוד לימין מוסדות התורה בעיר.

לסיום, נערך כנס פעילים שם סיכם דרעי את הסיור ואמר: "היה לי עונג אמיתי כשראיתי את המוסדות, מי שזוכר מה היה בנתניה לפני 25 שנה ומה היום אין ספק שזה מביא כח להמשיך הלאה. הנציגים שלנו בעיריה בחורים מוכשרים ונמרצים. אבל הימים לא קלים ומשפחות רבות נושאות את עינהם אלינו. עליכם להמשיך הלאה ולעשות הכל כדי להמשיך את המהפכה".

בהקשר למצב הפוליטי אמר דרעי: "הממשלה כנראה הגיעה לסוף דרכה וגם אם יגיעו לפשרה זה רק משהו זמני כי ברגע שאין יחסי אמון זה לא יחזיק מעמד. אין אפשרות גם להקים ממשלה אחרת ולכן מבחינתנו הציבור החרדי והשכבות החלשות שלא היה נושא שלא פגעו בנו. אם זה הקצבאות. הישיבות והבתי ספר. חוקי הגיור ועוד. כך שאנחנו צריכים לעשות הכל כדי שהממשלה הזו תסיים את דרכה והדרך היחידה זה בחירות. המפלגה היחידה שדאגה לשכבות החלשות. לעניים ולמשפחות ברוכות הילדים ולשכונות זו ש"ס. קמה ממשלה בלי ש"ס ותראו מה התוצאות. עם זה צריך לבוא לציבור ולהראות להם את האמת", סיים דרעי.

צילום: יעקב כהן

השארת תגובה