גטאס הודיע: מסכים להסרת החסינות

ח"כ באסל גטאס הודיע ליו"ר הכנסת כי הוא מסכים להסרת חסינותו מפני מעצר, ומשכך מליאת הכנסת תתכנס רק לאשר את ההודעה ללא דיון כמתוכנן. במכתבו הוא תוקף: "הדיון בוועדת הכנסת היה כצפוי מתלהם, פוליטי ולא ענייני, כך שאין בכוונתי לתת יד לאווירת ההסתה הפרועה נגדי להימשך"

ח"כ באסל גאטס. צילום: ערוץ הכנסת
ח"כ באסל גאטס. צילום: ערוץ הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרשת גטאס: בכדי למנוע דיון נוסף בו הוא יותקף, הודיע הבוקר ח"כ באסל גטאס ליו"ר הכנסת כי הוא מסכים להסרת חסינותו גם מפני מעצר, זאת בעקבות החשדות נגדו על הברחת מכשירים סלולריים ומסרים לאסירים ביטחוניים.

אתמול, הסירה ועדת הכנסת את חסינותו של גטאס, והיום הייתה אמורה להתכנס מליאת הכנסת לדיון ואישור הסרת החסינות, מה שיאפשר למשטרה גם לעצור אותו. גטאס החליט לוותר על החסינות בעצמו, ומשכך מליאת הכנסת תתכנס בשעה 16:30 רק לאישור הודעתו על הסרת חסינותו ללא דיון.

במכתב ליו"ר הכנסת, תוקף גטאס את בקשת היועמ"ש לממשלה להסיר את חסינותו ואת הדיון בוועדת הכנסת: "אין כל ספק שצעד קיצוני זה תזמונו ואופיו, תואמים לגלי הקול המתלהמים של חברי וועדת הכנסת (שספק אם עיינו בבקשה), דבר המעלה חשש כבד לאיפה ואיפה בשיקול דעתו של היועמ"ש בעת שקיבל ההחלטה להגיש הבקשה, זאת על אף שהתייצבתי לחקירה ועניתי על כל השאלות של החוקרים ולאחר שהודעתי בבירור שאענה לכל פעולת חקירה חוקית ככל שיידרש ובכל עת".

הוא מוסיף וכותב: "הדיון בוועדת הכנסת היה כצפוי מתלהם, פוליטי ולא ענייני, כך שאין בכוונתי לתת יד לאווירת ההסתה הפרועה נגדי להימשך, ולכן, הרי פונה אליכם בעקבות החלטת וועדת הכנסת מיום 2016.12.21 בדבר נטילת חסינותי, ומודיע לכם כי לפי סעיף 13(ז)(2) לחוק, אני מסכים להסרת חסינות בהתאם לסעיפים 3-2 לחוק בלבד".

השארת תגובה