נערי שוליים שתקפו מתפללים נעצרו: "באו לנקום"

חבורת נוער שוליים שתקפה מתפללים בבית המדרש לוצק בירושלים נעצרה, אחרי ששני נערים מהחבורה נעצרו בעקבות שוד אברך בשכונה סמוכה. בחקירה התברר גבאי ביהמ"ד גילה את הנערים גונבים וסלקם מהמקום, בתגובה חזרו הנערים לתקוף

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

תקפו מתפללים במוטות וגז פלפל ונעצרו: משטרת ישראל עצרה שישה נערי שוליים שפרצו לבית המדרש של חסידי לוצק בשכונת שמואל הנביא בירושלים ותקפו מתפללים עם מוטות ברזל, קרשים, לום וגז פלפל.

מחקירת המשטרה התברר, כי ביום שני הגיעה חבורת נערי שולים לביהמ"ד על מנת לנקום את סילוקם, אחרי שמוקדם יותר גבאי בית הכנסת גילה כי שלושה מהם מנסים לגנוב חפצים מהמתפללים וציווה עליהם לצאת מהמקום. כאמור, בתגובה, חזרו נערי השוליים ותקפו את המתפללים בשלל כלי תקיפה ורק במזל זה נגמר בפציעות יבשות.

מהחקירה עלה, כי תחילה הגיעו לבית המדרש שלושה נערים, אחד הנערים התיישב על כסא האדמו"ר והחל להכניס ידו לכיסי המתפללים במטרה לגנוב כסף. בשלב מסוים זיהה גבאי ביהמ"ד את הגניבה והורה להם להסתלק. הללו גייסו חברים נוספים שחזרו עם כלי תקיפה ותקפו את הגבאי ושני מתפללים נוספים.

הנערים התפזרו מהמקום ושניים מהם הגיעו לרחוב פארן בשכונת רמת אשכול, נגשו לאברך וחטפו מידו מכשיר סלולארי ונמלטו. כעבור זמן קצר חזר אחד מהנערים אל האברך והתנה את החזרת המכשיר הסלולארי בתשלום כספי. הקורבן שילם והפלאפון הוחזר. במקביל דיווח למשטרה שהחלה בביצוע סריקות שהובילו לאיתור 2 נערים שעוכבו והובאו לחקירה בתחנת לב הבירה.

בחקירה התברר הקשר בין השוד לתקיפה וארבעת הנערים הנוספים שהיו מעורבים בתקיפה בבית הכנסת נעצרו. מעצרם של ארבעה מבני החבורה הוארך עד היום בצהריים ושני עצורים נוספים יובאו הבוקר לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט השלום בירושלים.

השארת תגובה