לבקשת היועמ"ש: ועדת הכנסת תדון בהסרת חסינות גטאס

ועדת הכנסת תתכנס בצהרים לדיון בהסרת חסינותו של ח"כ גטאס. הדיון מגיע לאחר שהיועמ"ש לממשלה שיגר מכתב ליו"ר הכנסת ובו ביקש הסרת החסינות ופירט הראיות נגד הח"כ. גטאס הודיע שלא יגיע לדיון.

ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרשת גטאס: ועדת הכנסת תקיים בצהרים דיון על הסרת חסינותו של ח"כ באסל גטאס, החשוד כי העביר סלולרי ומסרים לאסירים ביטחוניים.

הדיון מתקיים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שיגר הבוקר מכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, ובו בקשה דחופה להסיר את חסינותו של גטאס, זאת בכדי לאפשר למשטרה לעצור אותו ולבצע חיפוש בביתו.

במכתבו פירט היועמ"ש את הראיות נגד גטאס, ובין היתר כתב: "ח"כ גטאס תועד בווידאו מעביר ניירות לאסיר ואליד דקה (השפוט למאסר עולם בגין רצח החייל משה תמם ז"ל) ובמקרה אחר תועד מעביר ארבע מעטפות לאסיר אחר".

"לאחר שהעביר את המעטפות ערכו הסוהרים חיפוש על גופו של האסיר ומצאו בתוך המעטפות 12 מכשירי טלפון סלולריים, 16 כרטיסי סים, שני מטענים לטלפונים ואוזנייה".

מנדלבליט הוסיף, כי בתחילה גטאס הכחיש את העברת הדברים, אך לאחר שהחוקרים הציגו לו את התיעוד, הוא שינה גירסה ואמר כי לא היה מודע לתוכן של החומר במעטפות.

כאמור בשעה 14:00 יחל הדיון בוועדת הכנסת יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש אמר:  "אקיים דיון ענייני ולא מתלהם. המשמעויות כבדות ונתייחס לכך בהתאם". חברי כנסת גם ממפלגות השמאל, כמו ח"כ מיקי רוזנטל, כבר הודיעו שיתמכו בהסרת החסינות.

ח"כ גטאס, מצידו שיגר מכתב ליו"ר הכנסת ויו"ר הוועדה וטען כי הזימון לדיון הגיע אליו רק שעתיים לפני השעה הנקובה, וכי מכיוון שברור לא שמדובר בדיון פוליטי הוא לא יתייצב לדיון בוועדה.

במידה והוועדה תסיר את חסינותו, יהיה ניתן באופן מייד, לבצע חיפוש על גופו, בביתו ובחפציו ולזמן אותו לחקירה גם ללא הסכמתו. בנוסף תינתן לגטאס יממה להודיע אם הוא מוותר על החסינות, ובמידה ויסרב מליאת הכנסת תתכנס לאשר את הסרת החסינות, ואז יהיה ניתן גם לעצור אותו.

 

השארת תגובה