הנגבי: "ילדים מעדה אחת נעלמו והמערכת שתקה"

במהלך ישיבת ועדת חוקה חוק ומשפט, שדנה בהחלטת המדינה להעניק אפשרות גישה לכלל האזרחים למסמכי 'פרשת חטופי תימן' הגנוזים טען השר צחי הנגבי כי ועדת קדמי שהקימה המדינה לפני שנים לא עשתה את עבודתה

השר צחי הנגבי
השר צחי הנגבי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת החוקה של הכנסת דנה הבוקר בעניין החלטת המדינה להתיר את פרסומם של המסמכים החושפים את היסטוריית היעלמותם של עולי תימן.

הוועדה ביקשה לבחון אם במסמכי ועדת הבדיקה שדנה בענין בעבר (ועדת קדמי), ניתן למצוא תשובות מניחות את הדעת לפרשה הכואבת.

השר צחי הנגבי, שמונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לרכז את הטיפול בעניין פרשת ילדי תימן, נשאל על ידי ח"כ מקלב שניהל את הישיבה "האם יש שם קצה חוט להיעלמות והאם בזה מסתיים תפקידך"?

הנגבי השיב כי החליט שלא ניתן לסתום על המידע את הגולל, וכי הדברים חייבים להיבדק, הוא הוסיף, כי "הצעד שמאפשר הכנסת, יעניק לכל אחד את היכולת להתעמק במסמכים שייפתחו והם יוכלו ללמוד יותר. המסקנה שלי היא שקשה מאוד לקבל את ההסברים שניתנו על ידי ועדת קדמי, הסברים בירוקרטיים שמסבירים את התעלומה בצורה מיתממת", אמר.

הנגבי תקף את התנהלות המדינה לאורך השנים, "ילדים, רובם בני עדה אחת, נעלמו, ומערכת המדינה, לבה היה גס לחלק מהעולים. ההתנהגות הזו לא שיקפה ערכים שלנו כמדינה יהודית. היום אחרי 700 שנה כבר לא ניתן לעשות כלום, אבל צריך לראות את החומרים ולהשתמש בהם כדי לפתור את הכאב של המשפחות".

 

השארת תגובה