תיעוד: כך נתפס חבר הכנסת גטאס בצאתו מהכלא

פרשת גטאס- הפרטים נחשפים: חבר הכנסת שהבריח פלאפונים בכיסי מעילו, לא ידע כי הוא נתון למעקב השוטרים, שצפו בביקורו במצלמות במעגל סגור • צפו בתיעוד מהדקות הדרמטיות מחוץ לכלא ובסירוב הח"כ להלוות לשוטרים

גטאס מחוץ לכלא
גטאס מחוץ לכלא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

היום (שלישי) צפוי חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) להיחקר על הברחת הפלאפונים לאסירים ביטחוניים בכלא קציעות. בתוך, כך מתפרסמת היום תמונה של הח"כ מתעמת עם שוטרים בצאתו מהכלא.

גטאס היה נתון במעקב, בשל חשדות קודמים, וכך עלו השוטרים על ההברחה. לפי המידע שהתפרסם עד כה, גטאס הגיע ביום ראשון לכלא קציעות כדי לבקר אסירים ביטחוניים, בהם המחבל וליד דקה, שרצח את החייל משה תמם ז"ל ב-1984. חבר הכנסת ידע כי לא יעבור בדיקה ביטחונית בכניסה לבית הסוהר בשל חסינותו והביא עימו 12 טלפונים ניידים, אותם החביא בשקית שהייתה חבויה בכיס מעילו. בכיס השני הוא נשר פתקים מוצפנים לאסירים.

מיד עם צאתו מהכלא קראו השוטרים, שעכבו אחרי הביקור במצלמות במעגל סגור, לגטאס להילוות עימם לחקירה, אך חבר הכנסת נופף בחסינותו הדיפלומטית. רק לאחר אישור היועמ"ש הוזמן הח"כ לחקירה שוב, אלא שהפעם הוא התחמק ולא ענה לטלפונים.

במקרים דומים מבצעת המשטרה בד"כ איכון סלולרי והאזנות סתר כדי לאתר את החשוד, אך חסינותו של הח"כ מנעה זאת מהם.

רק לאחר שהודעת המשטרה כי חבר הכנסת מסרב לענות לטלפונים עוררה סערה, הכריז דוברו כי "גטאס יתייצב לחקירה". לדבריו, "לא ירדנו למחתרת, אנחנו בקשר עם המשטרה לתיאום מועד".

בתגובה לפרסום אמר השר לביטחון פנים, חבר הכנסת גלעד ארדן, שמקדם בימים אלו חקיקה שתאסור מפגשים של ח"כים עם אסירים ביטחוניים, "חבר כנסת שמסרב לדבר עם המשטרה ולענות על שאלות עובדתיות ומסתתר מאחורי חסינותו נוהג כאחרון העבריינים",

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, מסר אתמול בתגובה: "החשדות נגד ח"כ באסל גטאס בתקשורת חמורים מאוד ולכן צריכים להתברר בחקירה ולא בבית משפט שדה של חברי כנסת. חזקת החפות קיימת לכל אדם עד שהוכחה אשמתו, ולכן הניסיון לגזור את דינו של גטאס הוא אסור. אנחנו מוקיעים את הניסיון הציני והמכוער לנצל את המצב למסע הסתה נגד כל הציבור הערבי ולניסיון לפגוע בזכויות והחסינות של כל חברי הכנסת. אנחנו מנהלים מאבק צודק בדרכים דמוקרטיות וחוקיות וכך נמשיך לעשות".

השארת תגובה