הכתבה שתעצבן את הנהגים ותשמח את משתמשי התח"צ

אם אתם בעלי רכבים אתם הולכים להתעצבן מהידיעה הזו, אם אתם משתמשים בתחבורה ציבורית אתם הולכים לשמוח – עיריית ירושלים מגבירה את האכיפה נגד בעלי רכבים שחוסמים את רחוב בר אילן ומפריעים לאוטובוסים להיכנס לתחנות ברחוב הכי שוקק בירושלים

המצלמה החדשה בצומת בר אילן
המצלמה החדשה בצומת בר אילן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אם אתם בעלי רכבים, סביר להניח שתתעצבנו לקרוא את הידיעה הבאה, אך אם אתם מאותם אלפים הממתינים בתחנות העמוסות לעייפה של רחוב בר אילן, כנראה שתברכו עליה: מצלמות תנועה שהותקנו ברחוב בר אילן סמוך לשמואל הנביא, יחלו לפעול בימים הקרובים, ויתעדו אוטומטית כל רכב שעוצר בתחנה וחונה שלא לפי החוק. הדו"חות שיישלחו ישירות לבתי הנהגים, נועדו להרתיע אותם מחסימת הציר העמוס, ושיבוש דרכם של העולים לאוטובוסים.

כחלק מסמכות שהוענקה על ידי הכנסת לרשויות המקומיות, החלה העירייה בהפעלת מערכות אכיפה מתקדמות המתבססות על צילום וידאו, במטרה למנוע עבירות חנייה קשות בצירי התנועה המרכזיים בעיר. מדובר בעבירות היוצרות סכנה ממשית לחיי אדם, משבשות את התנועה ומסכנות את המשתמשים בדרך.

במסגרת הפרויקט, תופעל טכנולוגיה חדשנית של מצלמות אכיפה שיוצבו באופן קבוע בנקודות מרכזיות בעיר, וכן בניידות עירוניות שינועו בצירים המרכזיים. המצלמות יתעדו עבירות חנייה קשות כגון חסימות נתיבים, חנייה על המדרכה או על מעבר חצייה, חנייה על חניות נכים, חנייה בתחנת אוטובוס, חניות כפולות ועצירה במקומות אסורים. כמו כן, יינתן דגש מיוחד להבטחת זמינות חניה לנכים ולהפחתת עצירת כלי רכב בסמיכות לתחנות הרכבת הקלה המסכנים עוברי אורח.

מטרת הפרויקט, המתבצע על ידי חברת "SAFER PLACE", הינה למגר תופעות חמורות של עבירות חניה היוצרות מפגעים, פקקים ועומסי תנועה ומסכנות את הולכי הרגל והנהגים. לצד זאת, זהו חלק מתהליך הכנסת טכנולוגיות חדשות לשיפור החנייה ברחבי העיר במטרה לאפשר לתושבים ולמבקרים למצוא מקומות באופן יעיל וקל.

עד כה הותקנו מצלמות ברחוב פייר קניג בסמוך לקניון הדר, וכעת, הן מגיעות לציר העמוס של רחוב בר אילן. בימים הקרובים ייפרס שילוט מתאים אשר יתריע על אזור מוגבר אכיפה, ולקראת סוף השבוע הבא תחל האכיפה המתקדמת לפעול בשטח.

תגובה אחת
  1. אני בעל רכב וסה ממש לא מעצבן אותי
    אני אף פעם לא חושב שנכון לחסום ולתקוע הולכי רגל

השארת תגובה