לפיד הבהיר: לא אתמוך בחוק ההדחה לגטאס

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, הבהיר כי לא יתמוך בחוק ההדחה נגד ח"כ גטאס בנימוק שזה יפגע בהליך החקירה. לפיד תקף את הקיצוץ הרוחבי בממשלה: "במקום לאזרחים, הכסף הלך לכל המקורבים והסחטנים"

לפיד -
לפיד -
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, הבהיר בפתח ישיבת הסיעה כי לא יתמוך בחוק ההדחה נגד ח"כ באסל גטאס, ואמר כי פנה ליועמ"ש לממשלה בבקשה לזרז את הס

אם החשדות נגד ח"כ גאטס נכונים, צריך להשעות אותו מכנסת ישראל. כדי לזרז זאת פניתי היום ליועץ המשפטי לממשלה שיפעל מיידית להסרת חסינותו של חבר הכנסת באסל גטאס. מיידית", פתח לפיד. "אני מבין שהיה נסיון להפעיל גם את חוק ההדחה. אתם תסלחו לי, אבל זה מהלך אידיוטי. ככה לא נלחמים במי שמסייע לטרור. זה ייקח שלוש שנים של הליכים משפטיים ויתקע כל הליך אחר. אם גטאס עשה מה שחושדים שעשה, הוא בוגד עלוב שצריך לשבת בבית סוהר, לא לטייל בשנים הקרובות בעולם ולספר שרודפים אותו פוליטית".

לפיד תקף את הקיצוץ הרוחבי שאושר אמש: "מה שקרה אתמול בישיבת הממשלה הוא חסר תקדים אפילו בממשלה הזו. שר החינוך הצביע בעד קיצוץ של 88 מיליון שקל מיליונים בתקציב החינוך, בכיתות, במשכורות מורים, למה? כדי להעביר כסף למתפקדים שלו. יש לו מפקד במפלגה. שר הבריאות הצביע בעד קיצוץ של 27 מיליון שקל בתקציב הבריאות, בתרופות, בחדרי מיון. למה? כדי להעביר כסף למפלגה שלו ולמצביעים שלו. שר הפנים הצביע בעד קיצוץ של 44 מיליון שקל ברשויות המקומיות, יעלה לנו בארנונה, במקלטים. למה? כדי להעביר כסף למגזר שלו. ראש הממשלה הצביע בעד קיצוץ של 32 מיליון שקל מיליוני שקלים בבטחון פנים, במאבטחים בגני ילדים, בשוטרים, במג"בניקים, ועוד 27 מיליון שקל במשרד הרווחה, בעובדים סוציאליים, בקצבאות זיקנה וקצבאות נכים.

"שר האוצר כרגיל לא התערב. הוא זז הצידה, רק דאג שלא יקצצו מהמשרדים של המפלגה שלו. ראש הממשלה הוא זה שהסביר לכולם שאין ברירה, צריך את הכסף לתחזוקה פוליטית. בסך הכל 2 מיליארד שקל קוצצו מהתקציבים החברתיים, והועברו למי שקרוב לצלחת ויודע לסחוט ולהתארגן על תקציבים. ומה שהכי נורא? יש כסף. יש תקופות שאין כסף. אני מבין את זה. הייתי שר אוצר. אבל עכשיו יש כסף. זן אחת התקופות הנדירות שבהן הקופה הציבורית מלאה בכסף, אפשר היה לעשות פה דברים דרמטים, לעזור לקשישים, לצעירים, לעסקים קטנים. רק שבמקום לאזרחים, הכסף הלך לכל המקורבים והסחטנים.

"כי הממשלה הזו שכחה את אזרחיה. הייתי אתמול בלילה בעפולה, מאות אנשים. אנשים טובים, ישראלים טובים שאכפת להם מהמדינה שלהם ולא מבינים למה שכחו אותם? למה שכחו את החינוך של הילדים שלהם, ואת הבריאות של ההורים שלהם? למה הממשלה שכחה שהם קיימים וכל מה שהיא זוכרת זה איך לסדר קומבינות פוליטיות? אני מסתכל על הממשלה הזו. אני מכיר את האנשים שם. מה קרה להם? מה קרה לאחריות? מה קרה לערבות הדדית? מה קרה לנדיבות? מה גרם להם לשכוח?

"כי למה הם כן מצאו כסף אתמול? שני מיליון שקל תמיכה בקברי אבות. אם באמת היה אכפת להם מאבותינו, אם הם באמת היו זוכרים מה ייצגו אבותינו, הם היו זוכרים שאנחנו קוראים בימים אלה בספר עמוס, שכתב בזעם בדיוק על זה, בדיוק על התנהגות כזו: לְהַקְטִין אֵיפָה וּלְהַגְדִּיל שֶׁקֶל, וּלְעַוֵּת מֹאזְנֵי מִרְמָה. ו לִקְנוֹת בַּכֶּסֶף דַּלִּים, וְאֶבְיוֹן בַּעֲבוּר נַעֲלָיִם… הַעַל זֹאת לֹא-תִרְגַּז הָאָרֶץ, וְאָבַל כָּל-יוֹשֵׁב בָּהּ; ".

השארת תגובה