בערבות 100 מיליון ש"ח: שטיינמץ שוחרר למעצר בית

הותר לפרסום כי איש העסקים שנעצר הבוקר בחשד למעורבות בפרשת שוחד והלבנת הון בגינאה הוא בני שטיינמץ. ביהמ"ש שחרר אותו למעצר בית של שבועיים בערבות של 100 מיליון שקלים

benny
benny
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הותר לפרסום: בני שטיינמץ הוא איש העסקים הישראלי, שנעצר הבוקר בחשד למעורבות בפרשה, הכוללת מתן שוחד לעובד ציבור זר והלבנת הון בגינאה.

בית משפט השלום בראשון לציון שחרר אותו למעצר בית של שבועיים, בערבות של 100 מיליון שקל. 50 מיליון במזומן ועוד 50 מיליון בנכסים.

שטיינמץ נעצר הבוקר לאחר חקירה סמויה, בשיתוף עם הרשויות בארה"ב. על פי החשד, כפי שפרסמה הבוקר המשטרה, שטיינמץ ומעורבים נוספים, ישראלים המתגוררים לרוב בחו"ל, שילמו שוחד בהיקף של עשרות מיליוני דולרים לעובדי ציבור בכירים בגינאה, בתמורה לקידום ענייניהם העסקיים שם.

"לאור החשד למעורבות הישראלים ולהיבטים הנגזרים מפעולתם הפלילית לכאורה בחו"ל ונוגעים לישראל, ניהלה משטרת ישראל בתיאום עם הרשויות בחו"ל חקירה סמויה שביססה את החשדות, זאת בהמשך לחקירה הגלויה שנוהלה בחו"ל ולממצאי שורת פעולות חקירה שבוצעו במסגרתה", נכתב בהודעת המשטרה. "הבוקר עיכבה כאמור יחידה ארצית של משטרת ישראל איש עסקים ישראלי, בגין החשד למעורבותו בפרשה, וערכה חיפוש בביתו ובמשרדיו. החקירה הגלויה בהקשר הישראלי בראשיתה וצפויים נחקרים נוספים".

עו"ד יובל ששון, המייצג את שטיינמץ ואת חברת הכרייה BSGR שבשליטתו מסר: "ההליך הנוכחי הינו מיחזור של הליך ישן שמובילה ממשלת גינאה מאז עלייתו לשלטון של נשיאה המושחת אלפא קונדה במטרה להפקיע שלא כדין את זכויות הכריה של BSGR. מדובר בניסיונות מתמשכים וחסרי בסיס המיועדים להסוות את מעשי השחיתות שמטרתם הפקעת הנכסים שלא כדין".

 

השארת תגובה