עובדי הכנסת החרדים זועמים: "זו הדרת חרדים"

פרסום ראשון: העובדים החרדים במשכן הכנסת זועמים על ההחלטה להפוך את טקס הדלקת נרות חנוכה, מאירוע סולידי, למופע תרבות עם שורת אמנים, בהם גם שירת נשים. "זו הדרת חרדים לכל דבר", אומר אחד העובדים ל'כל הזמן'

משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרסום ראשון: העובדים החרדים במשכן הכנסת, זועמים וטוענים כי טקס הדלקת נרות חנוכה במשכן, הפך מ"טקס דתי למופע חילוני", שמדיר אותם.

ביום שני הבא יתקיים בכנסת טקס הדלקת נרות חנוכה המסורתי, אלא שהשנה בשונה משאר השנים יהפוך האירוע למופע תרבות, ולא טקס דתי צנוע כמדי שנה.

תחת הכותרת "קשת של תרבויות", יתקיים מופע של אמנים שונים, כולל גם שירת נשים, כמו הזמרת הערבייה נסרין קדרי, איה כורם ועוד.  גם בהודעת דובר הכנסת צויין כי "ותיקי הכנסת לא זוכרים אירוע רב אומנים כזה שיתקיים בכנסת"

אלא שכאמור עובדי הכנסת החרדים זועמים על המהלך, ופנו במכתב ללשכת יו"ר הכנסת בו הביעו מחאה על כך שהפכו טקס דתי לאירוע חילוני. אחד מעובדי הכנסת החרדים, מהוותיקים במשכן (שמו שמור במערכת), אמר בשיחה עם 'כל הזמן': "במשך שנים הטקס היה, נאום של היו"ר בהשתתפות חיילים, משפחות שכולות או ילדים חולים. זה התחיל עם מקהלה. אבל השנה זה עובר כל גבול. זו הדרת חרדים לכל דבר".

1f3213e4-75a6-416e-832a-1eee5add5b6d

האירוע המוסיקלי יתקיים מיד בתום ישיבת המליאה שתסתיים ביום זה בשעה ארבע אחה"צ. אז, יעלו חברי הכנסת לטרקלין שאגאל ויחד עם מוזמנים רבים תתקיים הדלקת נרות חנוכה המסורתית ואחריה האירוע המוסיקלי, לו ניתן השם "קשת של תרבויות".
יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין אמר: "יש כול כך הרבה מתחים בחברה הישראלית, שדווקא תחום המוסיקה אמור להיות מאחד ולא מפלג. אני מקווה שאמירת האחדות שתצא בחנוכה מטרקלין שאגאל בכנסת, תהיה צלולה וברורה. חשוב לי גם לשלב להבא באירועי הכנסת אומנים שלא תמיד זוכים לבולטות וחשיפה, וכך עשינו גם באירוע המיוחד הזה".

פנינו ללשכת יו"ר הכנסת שסירב להגיב, והפנה אותו ללשכת דובר הכנסת, אך גם שם טרם הגיבו, לכשתתקבל התגובה נפרסמנה במלואה.

השארת תגובה