יוזמה בכנסת: הדחת גטאס באמצעות חוק ההדחה

חוק ההדחה שנחקק רק בקיץ האחרון עשוי לבוא לידי ביטוי כבר כעת, עם יוזמתו של השר זאב אלקין להפעיל את מנגנון החוק נגד ח"כ באסל גטאס נגד פורסם כי הוא חשוד בהברחת פלאפונים לאסירים ביטחוניים

באסל גטאס. צילום: פייסבוק
באסל גטאס. צילום: פייסבוק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי פרסום החשדות החמורים נגד חבר הכנסת באסל גטאס, יוזם השר זאב אלקין את הדחת חבר הכנסת דרך חוק ההדחה, אומנם הסיכויים לכך קלושים, אך במידה ואלקין יצליח לממש את תכניתו מדובר בפעם הראשונה בה החוק, שנחקק רק בסיום מושב הקיץ האחרון, יפעל.

בפנייתו לשרים כתב אלקין, "במסגרת חוק ההדחה, אני קורא לחברי הכנסת לשים קץ לתופעה הזו של כהונת חברי כנסת שבגלוי מסייעים לטרור ותומכים בו, בניגוד מוחלט להתחייבות שלקחו על עצמם במסגרת סעיף 7 א לחוק יסוד הכנסת. אני מבקש מכם לצרף את חתימתכם לפנייה שאני יוזם היום להפעלת המנגנון בחוק שאושר בקדנציה הזו, אותו קידמתי לפי בקשת ראש הממשלה, ולפעול יחד כדי להרחיק את ח"כ באסל גאטס באופן מידי.

"העובדות הן ברורות, ולמרות זאת ח"כ באסל גאטס לא מביע שום חרטה. בהתחשב בזה שהמיצוי ההליך הפלילי יקח הרבה מאוד זמן אין שום סיבה שבעולם שהוא ימשיך כל הזמן הזה לכהן בכנסת, לקבל משכורת על חשבון הציבור ולנצל את חסינותו ומעמדו לתמיכה בטרור. בואו נשים לזה קץ".

בתוך כך, ‏ועדת הכנסת תתכנס ב-11:30 לדון בפרשת באסל גאטס ובביקורים שעורכים חברי כנסת לאסירים בטחוניים. השבוע דחתה הועדה בקשה לדון בהדחת סלומיאנסקי.

 

 

השארת תגובה