הגר"ד לאו מוחה: "בישראל יקרה דבר כזה?"

הרב הראשי הגר"ד לאו מביא את כאבו ומחאתו בשמו ובשם מועצת הרבנות הראשית על חילול בית הכנסת ורדיפת קהילת גור בערד, "לא פיללנו שיקרה דבר כזה במדינת ישראל, לו היה קורה דבר כזה במדינה אחרת היינו נזעקים כולנו" • צפו

הרב לאו
הרב לאו

סערת ערד: הרב הראשי הגר"ד לאו מצטרף למחאה אודות חילול בית הכנסת בערד ומסע ההסתה שנערך נגד קהילת חסידי גור בעיר. בסרטון בלעדי שהגיע לידי 'כל הזמן', מביע הרב הראשי את מחאתו על המצב בשם מועצת הרבנות הראשית וקורא למשטרת ישראל לפקח על בית הכנסת ולמנוע חילול שבת.

"בישיבת המועצה העלנו כאב גדול את מה שקרה בערד. קרה דבר לחמור, לא פיללנו שיקרה דבר כזה במדינת ישראל. לו היה קורה דבר כזה במדינה אחרת היינו נזעקים כולנו.

"כבוד קדושת האדמו"ר מגור שולח את חסידיו לגור במרחבי ארץ הקודש, במרחבי ישראל. חסידיו הולכים לגור בערד ושם באים מחללים קדושת בית הכנסת מפריעים לאנשים להתפלל? גם אם יש למישהו טענת שכנות, תבוא תדבר בצורה תרבותית, אבל לא להרשות לאנשים ללהגיע למקום? לא להתפלל בצורה ראויה? להפריע להתפלל בבית הכנסת?

"מועצת הרבנות מביעה את מחאתה ומבקשת מגורמי אכיפת החוק להקפיד ולשים לב שיהודים יוכלו להתפלל בצורה הראויה ובכל אתר בישראל".

2 תגובות
  1. כל הכבוד להרב הראשי לישראל על דבריו.
    אני תקוה שנשמע גם את דברי הרב הראשי הספרדי.

  2. אני לא מבין מה קורה שם? אם באה קבוצה זרה והשתלטה על בית הכנסת שמימים ימימה שייכת לקבוצה מסויימת, זו עברה של את תסוג גבול רעיך, ואם הגוריסטים רק מצטרפים למניין והנוסח נשאר אותו נוסח ורב בית הכנסת וחזן בית הכנסת וגבאי בית הכנסת נשארו במעמדם, אז אין בעייה, מי ערדי מהמקום יכול לספר לנו את הסיפור ללא כחל וללא סרק?

השארת תגובה