שבוע לפני: אובמה הדליק נרות וחגג את חנוכה

נשיא ארה"ב קיים הלילה את טקס החנוכה המסורתי, שבוע לפני, זאת בשל נסיעתו בשבוע הבא. אובמה התבדח עם הקהל, "מישל ואני החלטנו שאף פעם לא מוקדם מדי לאכול סופגניות ולטקס"

הנשיא אובמה והחנוכייה (צילום: הבית הלבן)
הנשיא אובמה והחנוכייה (צילום: הבית הלבן)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

נשיא ארה"ב ברק אובמה ערך הלילה (חמישי) את טקס הדלקת נרות החנוכה המסורתי בבית הלבן, 36 ימים בלבד לפני שהוא מפנה את מקומו לנשיא הנבחר דונלד טראמפ. באירוע הלילה השתתפו נציגים מהקהילה היהודית המקומית, בני משפחתו של הנשיא שמעון פרס, שגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר, שר האוצר היהודי ג'ק לו ושופטת ביהמ"ש העליון של ארה"ב, השופטת היהודית רות בדר גינסבורג.

הסיבה לקיום הטקס הלילה, שבוע וחצי לפני חנוכה, נסיעתו הצפויה של הנשיא ואשתו לחופשה בהוואי בשבוע הבא. "מישל ואני החלטנו שאף פעם לא מוקדם מדי לאכול סופגניות ולטקס", התבדח הנשיא עם הקהל, והוסיף, "לא נגמר לנו השמן במטבח". לאחר מכן צחק על עצמו, "יש לי בדיחות של אבות לכל אירוע".

בנאומו הוסיף הנשיא, "הסיפור של החג בן 2000 שנה, אבל הוא לא מתיישן. "אנחנו מלמדים על המאבק של המכבים לחיות בשלום ולהתפלל ללא הפרעה. אנחנו מלמדים את ילדינו שגם בימים הכי אפלים – הנסים אפשריים". אובמה התייחס לפטירתו של הנשיא שמעון פרס, "הלילה מיקה וחמי ידליקו את החנוכייה בבית הלבן כשם ששמעון פרס לימד אותנו שאמונה וחזון יכולים להאיר את חיינו. אני מקווה כי זכרו יעניק לנו השראה לראות את אלו הזקוקים לאור, לזהות ולסייע לאלו הנמצאים באפלה ובמצוקה וזקוקים לסיוע גם אם שונים מאיתנו. אני מקווה כי נרות החנוכה יסייעו לנו לשאוף ולעבוד למען השלום כפי ששאף שמעון פרס, גם כשזה קשה – ובעיקר כשזה קשה".

אובמה הציג מכתב של הנשיא ג'ורג' וושינגטון משנת 1790, בו כתב במענה לברכה של מוזס זייקס, מהקהילה היהודית ברוד איילנד, כי "ממשל ארצות הברית לא ייתן שום הכשר לקנאות, ולא יסייע לרדיפה".

2 תגובות
  1. אובמה –טוב טוב שסוף-סוף נפטרים ממך ומבדיחותיך העלובות. מספיק קלקלת וכך תיזכר. אה, אולי תיקח אתך את "משפחת פרס" אהוביך?

  2. הלך העוןרב אצל הזרזיר

השארת תגובה