אקוניס: "די להסתה מהשמאל הקיצוני"

שר המדע אופיר אקוניס אומר הערב בכנס של פעילי מפלגתו ביקנעם, כי "אנחנו בעיצומו של מדרון חלקלק ומסוכן של הסתה קיצונית נגד ממשלה נבחרת ונגד העומד בראשה". זאת בעקבות פרשת הפוסטר בבית הספר בצלאל בירושלים

חבל תלייה
חבל תלייה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר המדע אופיר אקוניס אמר הערב (רביעי) בכנס פעילי ליכוד ביקנעם, "אנחנו בעיצומו של מדרון חלקלק ומסוכן של הסתה קיצונית נגד ממשלה נבחרת ונגד העומד בראשה".

"אין שום הצדקה למה שמכונה "מיצגי אומנות", שאינם אלא הסתה לשמה. התופעה הזאת אינה מחזקת את הדמוקרטיה, היא מסכנת אותה והיא צריכה להבלם בהתאם לחוק ההסתה", דברי השר אקוניס.

כזכור, השבוע (שני) פרצה סערה בעקבות תמונת פוסטר ענקית שהוצבה בבית הספר לאומנות "בצלאל", מחוללת סערה. התמונה משלבת בין דיוקנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תמונה מקמפיין הבחירות של הנשיא היוצא ברק אובמה וחבל תלייה.

מבית הספר "בצלאל" נמסר בתחילת השבוע בתגובה: "מדובר בעבודה פרטית של סטודנט שבחר להביע עצמו בצינורותיו האישיים. אנו כמובן לא מחזקים מסרים הקוראים לאלימות ולהסתה מכל סוג שהיא ואף מתנגדים לכך. עם זאת, כמוסד לעיצוב אנו מאמינים בחופש הביטוי והאומנות, ובעד מתן ביטוי לכל קשת הדעות, בגבולות החוק".

 

השארת תגובה