רב העיר: "מוחה על חילול השבת בבית הכנסת"

אחרי הפגישה אמש בין ראש העיר ערד לרבני העיר ובהם רב העיר הרב אלבו, בסיומה יצאה הודעה כביכול הרבנים אמרו שמאבק גור הוא פוליטי, מבהיר היום הרב אלבו במכתב כי הפגישה עסקה רק בנושאי דת ולא בפוליטיקה ומביע מחאה על חילול בית הכנסת

article_853ec0109fc5469a8bdb58747a345fd5
article_853ec0109fc5469a8bdb58747a345fd5

הסערה בערד: לאחר הפגישה אתמול של ראש העיר ערד ניסן בן חמו, עם רבני העיר ובהם רב העיר הרב יוסף אלבו, שאחריה יצאה הודעה כי הרבנים אמרו שמאבק גור הוא פוליטי וראש העיר אינו נגד חרדים, כעת מפרסם הרב אלבו מכתב בו הוא מבהיר כי הפגישה כלל לא עסקה בנושאים פוליטיים ומביע מחאה על חילול בית הכנסת.

"הריני בזאת להבהיר כי הזמינו אותי לפגישה בעירייה בנושא דת ולא בשום עניינים פוליטיים אחרים.

"במכתב זה באתי להודיע ברבים כי אין ולא הייתה לי שום שייכות פוליטית לשום מפלגה כל שהיא. מאז מוניתי לרב לפני 52 שנים לא התעסקתי בפוליטיקה וכיוצא בזה. אני מתעסק בענייני תורה ויראת שמיים, מקוואות ועירובין, בתי כנסת, אזרחות וקידושין וכו'. ובשום אופן לא בשום דבר חוץ מזה.

"בהזמנות זו אני מוחה נמרצות על השיירות בשבת שנכנסות לבתי כנסת בגילוי ראש עם סמארטפונים ומצלמות תוך כדי חילול שבת בפרהסיה בבית הכנסת האשכנזי המרכזי. דבר זה צריך להיות קו אדום ברור וצריך להיפסק מיידית.

"אני מקושר לכל הקהילות החל מחסידי גור הי"ו ועד הקהילות הדתיות השונות, אני פועל שכל אחד ואחד ירגיש עצמו בבית השם להרבות ולהגדיל תורה ולהאדירה. מעולם לא שייכתי עצמי לשום מפלגה וראש עיר כל שהוא. באשר לקהילת חסידי גור – מוסיף הרב, "הם חיים בערד זה עשרות שנים באהבה ואחווה שלום ורעות ומרבים תורה בעיר.

"כרב העיר אני מצר על כל מחלוקת פנימית ומוחה על חילול הקודש בתוך ומחוץ לבית הכנסת המרכזי ובכל בית כנסת. אני מצר על כל מחלוקת פוליטית.

"לא היה כדבר הזה מאז קום המדינה ואסור שיהיה. גם במדינות זרות לא שמענו מעולם שהפריעו ליהודים להתפלל, הדברים כמו שקרו מעלים זכרונות קשים ואין להם מקום במדינת ישראל ויהי רצון שהשלום והאחווה ישרו בין כל חלקי העיר".

תגובה אחת
  1. חסידי גור לוחמים נגד כל החוגים הדתייים בערד [וגם נגד החילונים] מחרחרי ריב ומדון מבזי ת"ח ורבנים.
    מחללי שם שמים תפנו את בית הכנסת תנו אותו לבעליו האמיתיים תושבי ערד.
    תפסיקו להתגרות בתושבים.
    ותבואו בטענות רק לעצמכם

השארת תגובה