"ראש העיר ניהל מסע שנאה נגד הציבור החרדי"

חבר מועצת העיר בערד ויו"ר ש"ס המקומית, משה קווס, תוקף את ראש העיר ערד שנפגש עם שורה של רבנים מהעיר, "ראש העיר זימן את הרבנים באופן בהול, כדי להציג לציבור מצג שווא של כביכול תמיכה רבנית בו"

משה קווס עם יו"ר ש"ס אריה דרעי
משה קווס עם יו"ר ש"ס אריה דרעי

נמשכת הסערה בערד: אחרי הגיבוי שקיבל אמש ראש העיר ניסן בן חמו משורה של רבנים מהעיר, התקפה נוספת מליצמן ונאום תקיף של ח"כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. יו"ר ש"ס בערד, חבר מועצת העיר משה קווס תוקף אף הוא את ראש העיר.

קווס כתב בקבוצת העיתונאים "המטבחון זירה מקומית" כי הכתובת הייתה על הקיר, "ראש העיר שלנו נבחר בעקבות מסע בחירות רווי שנאה והסתה נגד הציבור החרדי, מסע השנאה נתן לו את הכח שהעניק לו את הניצחון" קווס מוסיף, "הוא עשה את זה בצורה ובסגנון שלא היה מבייש את טובי אויבינו".

עוד מוסיף קווס וכותב כי "בערד מתנהל מסע רדיפה אחר הציבור החרדי. לאחר שהנושא עלה לכותרות הארציות הזמין ראש העיר אמש, מספר רבנים מהעיר, להזמנה נענו מספר רבנים מועט מאוד, תוך כדי שימוש ברב עירנו האהוב והמכובד מאוד על כל הציבור בערד. מיד עם תום הישיבה הוציא ראש העיר הודעה לתקשורת בה הציג את הפגישה כישיבת תמיכה בו.

קווס ממשיך, "וכאן אני רוצה לשאול, דבר ראשון, האם הרבנים הכריזו על תמיכתם בשיירת המכוניות רועשת שמסתובבת ברחבי העיר להתרסה בכניסת שבת?  שנית, האם הם תומכים בחילול מקדש מעט? בהגעת מתפללים" ו"מתפללות" בהתרסה בהכונתו ובניצוחו של יו"ר אין עתיד בערד ממפלגתו של ראש העיר?"

קווס שואל עוד, "האם הם תומכים בהסתה החמורה אשר גרמה לפני מספר חודשים לתליית רגלי חזיר מספר פעמים מעל בית כנסת של חסידי גור בערד? שואל קווס בכעס.

קווס מסיים את דבריו וכותב, "יש עוד המון דוגמאות אבל נעצור כאן. אני מהכרותי את הרבנים סמוך ובטוח שהם נגד, אולם ראש העיר נבהל מהסערה הציבורית וכינס את הרבנים באופן בהול ובהתראה קצרה, בכדי להציג לציבור מצג שווא כאילו כל הרבנים תומכים בו" אומר קווס ומדגיש, "לידיעה, בערד יש כחמישים רבנים איפה הם? אני שמח על המעורבות הארצית לנושא, אבל אנ מבקש להדגיש דבר אחד, יכולה להיות יריבות פוליטית, אבל בתי כנסת וקודשי ישראל מחוץ לתחום. דברי משה קווס חבר מועצת העיר ערד ויו"ר ש"ס המקומית.

השארת תגובה