אין פרטנר: 65% מהפלסטינים לא מאמינים בשתי מדינות

סקר שמתפרסם היום ברחוב הפלסטיני קובע כי רוב הציבור אינו מאמין כי פתרון שתי המדינות אפשרי. עוד עולה מהסקר כי הרחוב הפלסטיני ברובו אינו מביע אמון במנהיגותו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (4)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (4)

סקר שמתפרסם היום (שלישי) ברחוב הפלסטיני קובע: רוב הציבור הערבי לא מאמין בפיתרון שתי מדינות לשני עמים.

על פי הסקר שנערך בקרב 1,270 איש מהגדה המערבית, 65% אומרים כי פתרון "שתי המדינות לשני עמים" אינו אפשרי יותר, את הסקר ערך המכון הפלסטיני למדיניות ולמחקר.

לדברי חוקרי המכון המחקר הפלסטיני שהכין את הסקר, מחנה הלא מאמינים בפתרון שתי המדינות, גדל מ-56 אחוזים בספטמבר ל-65 כעת, ככל הנראה בעיקר בגלל "הרחבת ההתנחלויות", כך כלשונם.

עוד מציינים עורכי הסקר, כי למרות הסקר שנערך ברחוב הערבי, הקהילה הבינלאומית ברובה עדיין תומכת בהקמת מדינה פלסטינית עצמאית לצידה של ישראל, "למרות שלפי המצב כעת זה הולך ומתרחק ונהיה מסובך".

הסקר נערך בימים האחרונים וכאמור פורסם הבוקר (שלישי), ענו עליו 1270 תושבי הגדה המערבית, טעות המדגם שלו מוערכת בשלושה אחוזים. עוד עולה מהסקר כי רוב הציבור הערבי אין אמון ביושב ראש הרשות הפלסטיני אבו מאזן.

יש להזכיר, כי בעת האחרונה התבטא לא פעם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהצהיר שוב כי הוא דוגל בפתרון שתי המדינות, כי אין לו כל בעיה לפגוש את אבו מאזן בכל מקום ובכל זמן שירצה, נתניהו אף אמר כי הוא מוכן לבוא לראמללה והזמין את אבו מאזן לביקור בכנסת.

השארת תגובה