אלמנת הנהג: "מדובר במחדל, מישהו יצטרך לתת את הדין"

אלמנתו של יוסף קילינסקי ז"ל, שנפטר הבוקר אחרי שנתקע עם רכבו בשיטפון בחיפה, זועמת על כך שהכביש המדובר לא נחסם למרות שידוע כי הוא מוצף בכל מערכת גשם רצינית ועל כך שלמרות שהכבאים חילצו נהגת סמוכה הוא לא אותר וחולץ

יוסף קילינסקי ז"ל
יוסף קילינסקי ז"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הותר לפרסום כי ההרוג שחולץ הבוקר ממכוניתו ששקעה בחיפה, הוא יוסף קילינסקי כבן 74 תושב הקריות. נסיבות מותו עדיין אינן ברורות עד לשעה זו.

• הכבאים חילצו את האישה ולא הבחינו בנהג שטבע

כזכור, הבוקר בעת שהרשויות בעיר חיפה עסקו בשאיבת מים ממנהרה שהוצפה ברחוב חלוצי התעשייה בעיר, הם הבחינו ברכב בו נמצא גבר בשנות ה-70 לחייו. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום מצאו אותו במצב אנוש והחלו בביצוע החייאה, אך עם הגיעו לבית החולים רמב"ם בעיר, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. אלא שבמשטרה אומרים כי בעת שכוחות ההצלה עסקו בחילוץ נהגת רכב שנתקעה במקום, הם לא הבחינו ברכב של הנהג שנתקע וכבר שקע מתחת למים בצידה השני של המנהרה.

אלמנתו של ההרוג ירדנה אומרת היום כי "מדובר במחדל, מי שעומד מאחוריו צריך לשלם על זה ולתת את הדין". החיפושים אחריו החלו לאחר שאלמנתו דיווחה למשטרה כי הוא יצא מהבית בשעה מוקדמת ומאז הוא לא עונה לטלפונים ובמכון הגמלאים אליו היה אמור להגיע, שעות אחרי שיצא מהבית אמרו כי טרם הופיע. "טרגדיה נוראית, אנחנו לא מעכלים, הלם מוחלט" אומרים בני משפחתו.

מאז שנמצאה גופתו, הועלתה ההשערה כי ככל הנראה לאחר שנקלע לשיטפון הכבד ולא הצליח להיחלץ, עבר לשבת במושב האחורי ברכבו, ואז לקה בהיפותרמיה שהובילה להתקף לב או שטבע.

 

הטענה שהעלתה היום המשפחה היא מדוע לא נחסם לתנועה קטע הכביש עוד מתחילת ההצפה במקום, לדבריהם "המקום היה מיועד לאסון, זאת עקב העובדה כי מדובר במקום נמוך במיוחד שאוגר כמויות רבות של מים במהירות", עוד נטען כי צוותי חילוץ שחילצו נהגת שנתקעה באותה מנהרה היו צריכים לבחון את רכבו של יוס"ף ז"ל.

מנגד בכבאות והצלה אומרים כי הם בדקו ברכב, אך כיסא הנהג היה ריק, ככל הנראה אחרי שיוסף עבר לשבת במושב האחורי, כך שהם חשבו שהנה חילץ את עצמו לבד. כמו כן, בכבאות והצלה דחו את טענת המשטרה כי היה להם לשלוח צוללן לבחון שאין אף אחד ברכב, שכן שליחת צוללת אינה תחת אחריותם אלא תחת סמכות המשטרה.

תגובה אחת
  1. אני מתפלא שהערייה לא פתרה את בעיות הניקוז בביאליק דרום למרות שידוע שרחובות בשכונה מוצפים כל פעם כשיורד קצת גשם.העירייה מזניחה את ביאליק דרום למרות שהמיסים שאנו משלמים הם של אזור א'

השארת תגובה