המוח היהודי: מטה הסייבר של האינטרפול בישראל

נציגים מ-19 מדינות החברות באינטרפול עברו השתלמות במשטרת ישראל, במהלכה למדו והתנסו במיצוי וניתוח של מידע פורנזי מטלפונים ניידים. במשטרה אומרים בגאווה, "ההשתלמות היא תוצר של מעמדה המקצועי והמוביל של משטרת ישראל בעולם"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המוח היהודי: מטה חדשנות הסייבר של האינטרפול בסינגפור (IGCI) , בחר לערוך השתלמות בינלאומית ראשונה מסוגה בנושא Mobile forensics experts (מיצוי מידע פורנזי מטלפונים ניידים) בהובלה ואירוח של יחידת הסייבר הארצית של משטרת ישראל בלהב 433.

בהשתלמות, שנמשכה חמישה ימים והתקיימה במהלך השבוע שעבר, השתתפו 30 נציגים של רשויות אכיפת חוק מ-19 מדינות ברחבי העולם החברות באינטרפול, לרבות ממערך הסייבר של משטרת ישראל ונציגים בכירים ממטה חדשנות הסייבר של האינטרפול. תכני ההשתלמות התמקדו בלמידה מעמיקה והתנסות עם כלים למיצוי וניתוח של מידע פורנזי מטלפונים ניידים, אתגרים עמם מתמודדות רשויות האכיפה בעולם, בדגש על חוקרי סייבר, בעידן שבו מירב תעבורת המידע מתרחשת בטלפונים ניידים.

לצד הקניית ידע יישומי, כלים וטכנולוגיות, כללה ההשתלמות מפגשי ״נטוורקינג״ בהשתתפות בכירים מאגף החקירות והמודיעין, להב 433 וכלל מערך הסייבר במשטרת ישראל, זאת כחלק מהמאמצים הבינלאומיים שמוביל האינטרפול לחיזוק השת״פ הבינלאומי ואשר משטרת ישראל היא מהמובילות ביישומו.

במשטרה אומרים כי "ההשתלמות הייחודית והבחירה ביחידת הסייבר הארצית של משטרת ישראל להוביל ולארח אותה, הן תוצר של מעמדה המקצועי המוביל של משטרת ישראל בעולם בכלל ובאינטרפול בפרט, בתחום ההתמודדות עם אתגרי האכיפה בעידן הטכנולוגי ושל חיזוק מתמיד של שיתופי פעולה אסטרטגיים וטקטיים בינלאומיים בתחום זה. כל אלה בוססו באופן משמעותי וחסר תקדים בשנה האחרונה, בין היתר הודות לפעילות נציג משטרת ישראל המוצב במטה חדשנות הסייבר של האינטרפול בסינגפור.

"השתלמות זו היא נדבך נוסף ואחד מני רבים בפעילות משטרת ישראל ומאמציה במסגרת ההתמודדות עם אתגרי האכיפה בעידן הסייבר, לרבות באמצעות שיתופי הפעולה ההדוקים עם מגוון רחב של רשויות וגורמים בארץ ובזירה הבינלאומית, מאמצים אשר הניבו עד כה הישגים במגוון רחב מאוד של נושאים".

השארת תגובה