ליצמן חושף: "יאיר לפיד פוצץ את ההסכם שלנו בערד"

שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס הבוקר בהרחבה להתנכלות ראש עיריית ערד לציבור החרדי בעיר, "זה לא מאבק פוליטי מדובר בהסתה". ליצמן אף חשף, "הגענו להסכם עם ראש העיר, יאיר לפיד פוצץ אותו" • האזינו

ליצמן ולפיד
ליצמן ולפיד

שר הבריאות יעקב ליצמן חושף הבוקר (שלישי) כי מי שעומד מאחורי העימות בין ראש עיריית ערד ניסן בן חמו לתושבים החרדים בעיר הוא יו"ר סיעת 'יש עתיד', חבר הכנסת יאיר לפיד.

בראיון לארי המניק ב'חדש על הבוקר' ברדיו 'קול ברמה' סיפר ליצמן על הסיבה לכינוס החירום אמש. "אני לא נשבר בגלל פוליטיקה של ראש העיר מ'יש עתיד', עם פוליטיקה אני מסתדר. ניצחנו אותו במערכות אחרות, בכיתות ובבתי משפט. אני רוצה להזכיר", הוסיף ליצמן, "שהוא הוציא צו הריסה לסוכות העיר וגם בזה ניצחנו. אז אנחנו לא מדברים על מאבק פוליטי", הדגיש.

"כאן מדובר בסתה של ראש העיר, באה קבוצת אנשים, גברים ונשים, באמצע התפילה נכנסו במהלך התפילה להפריע למתפללים, הפעילו רדיו בקולי קולות. מה שקרה כאן, שזה נהיה שיטתי, אם לא נגיד 'עד כאן' מחר זה יהיה בכל מקום. זה לא מאבק על תדמית ערד".

שר הבריאות אף חשף במהלך הראיון כי מי שעומד מאחורי הפיצוץ בהסכם המתגבש בינו לבין בן חמו הוא יאיר לפיד. "אני רוצה להזכיר שנפגשתי עם ראש העיר ודיברתי איתו, אמרתי לו ' אם אתה רוצה קואליציה אנחנו מוכנים, אם אתה לא רוצה זה גם בסדר, אבל תתן לתושבים החרדים את מה שמגיע לנו".

"אתה יודע מה הוא אמר לי?", המשיך ליצמן, "לא פחות ולא יותר, 'תבטיח לי שלא מגיעים לכאן תושבים חרדים יותר לערד'. אמרתי לו 'זה אנטישמיות'. אם זה היה קורה אצל ערבים כל המדינה הייתה רועשת, אצל חרדים זה לא מעניין אף אחד".

"כרגע זה קרה בערד, אבל זה בהחלט יכול לגלוש. אם ראש העיר מ'יש עתיד' מודע לכך והוא נמצא בקשר עם לפיד זה יכול לקרות במקומות נוספים. אני אחשוף כי ניהלנו משא ומתן אינטנסיבי וסודי והגענו לכמה עמודים של הסכם, בשעה 2 לפנות בוקר בן חמו פוצץ את ההסכם. יאיר לפיד ניגש לאחד העוזרים שלי וסיפר לו, 'תגיד לבוס שלך שפוצצתי את ההסכם'".

כזכור, לפני כשבועיים פרסמנו ב'כל הזמן' ראיון עם חבר מועצת העיר מ'יש עתיד' שסיפר דברים דומים, "הבעיה היא שיאיר לפיד הבין דבר או שניים בפוליטיקה והיום הוא מנסה ללכת בין הטיפות, ומנסה לא להרגיז יותר מידי את החרדים, אבל יאיר לפיד מעורה בכל פרט שקורה כאן בין גור לחילונים בעיר. מהמחשבה שלי, ערד זה המקום היחיד שיאיר לפיד יכול לדגדג את ליצמן ולהראות שיש לו טיפת כוח מולו.

2 תגובות
  1. מי שחילל את בית הכנסת זה גור שגירשו מבית הכנסת האשכנזי מרכזי בערד מתפללים שהקימו את בית הכנסת מזרם הכיפות הסרוגות ואת חסידי חב"ד. במשך חודשים הגיעו גור והפריעו לתפילות של כלל הציבור בבית הכנסת ואף הפריעו בשבתות חתן שנערכו בבית הכנסת, הפריעו לחזן. עכשיו כשתושבי ערד מוחים על השתלטות גור על בית הכנסת האשכנזי מרכזי, פתאום גור הופכים את עצמם לקורבן, פשוט בושה של הגורנישטים מגור.

  2. בכתבה נאורה משמיעים את שתי הצדדים.
    אבל הכתבה שלכם מיועדת לצודד רק בצד אחד ולהאשים צד שני.
    לכן היא לא אמינה.

השארת תגובה