רוב ערביי ישראל מעדיפים שלטון ישראלי

סקר שנערך בקרב ערביי ישראל עבור ערוץ 10 מפתיע בממצאיו ■ 77% מעדיף שלטון ישראלי על פני פלסטיני, 84% סבורים כי על החכ"ים לגנות את הפיגועים, אך מאידך- 42% חשים שקיימת גזענות במידה רבה כלפיהם מצד האוכלוסייה היהודית בארץ

ערביי ישראל בעצרת נגד גיוס בנצרת
ערביי ישראל בעצרת נגד גיוס בנצרת

בעקבות גל הטרור האחרון בארץ וההתפרעויות שבהם מעורבים ערביי ישראל, אתמול התפרסם סקר חדש של ערוץ 10 שבוצע באמצעות מכון המחקר "סטאט נט" ונערך בקרב ערביי ישראל שקובע כי מרביתם המכריע של ערביי ישראל, מעדיפים לחיות תחת שלטון ישראלי.

77% מנשאלי הסקר השיבו, כי הם מעדיפים לחיות בישראל תחת השלטון הישראלי, בעוד שרק 23% מהנשאלים אמרו שהם מעדיפים לחיות תחת שלטון פלסטינאי.

בנוסף נשאלו הנסקרים, האם ישראל מנסה לשנות את הסטטוס קוו הנוהג בהר הבית, 81% מהנשאלים סבורים, כי ישראל אכן מנסה לשנות את הסטטוס קוו.
29% מהמשתתפים בסקר, טענו כי ישראל אשמה בפיגועים וכי הם נובעים מהתסכול של ערביי מזרח ירושלים. עוד עולה ממנו, כי 42% מערביי ישראל חשים שקיימת גזענות במידה רבה כלפיהם מצד האוכלוסייה היהודית בארץ. 44% ענו כי קיימת גזענות במידה בינונית ו-14% השיבו "במידה מועטה".

בנוגע ליחס הממסד הישראלי, השיבו רק 9%, כי הרשויות מתייחסות בשוויון לערביי ישראל. 52% מהמשיבים סבורים כי היא מתייחסת בשוויון באופן חלקי ואילו 39% השיבו כי אין שוויון כלל.

עוד נשאלו המשתתפים בסקר, האם על חברי הכנסת יש לגנות את הפיגועים, רוב גדול של המשתתפים בסקר, 84%, תמכו בגינוי הפיגועים, כאשר רק 16% התנגדו לגינויים.

השארת תגובה