"תנאים בלתי נסבלים"; ההסתבכות של ענקית האינטרנט

amazon-jpg_l
amazon-jpg_l
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

טענות קשות כנגד ענקית האינטרנט "אמאזון": בתחקיר של העיתון "סאנדיי טיימס" נטען כי החברה יוצרת תנאי עבודה בלתי נסבלים, זאת לאחר שהובאו טענותיהם של עובדים שלפי דבריהם, החברה הענישה אותם לאחר שלקחו ימי מחלה. עובדים אחרים טענו כי הם נאלצים להתגורר באוהלים מחוץ למחסן בכדי לחסוך את עלות הנסיעה.

הטענות מתפרסמות בתקופה העמוסה ביותר בשנה, כאשר המבצעים הרבים מביאים את רף ההזמנות לשיא של כל הזמנים, מדי שנה. בכדי להתמודד עם העומס, העסיקה אמזון 20 אלף עובדי קבלן מהם מגיעות הטענות הקשות.

ווילי ריני, מנהיג המפלגה הליברל-דמוקרטית בסקוטלנד מוביל את המאבק בחברה ואמר כי "תלונות שאני מקבל ממקומיים כבר זמן רב". לדבריו, "אמזון יצרה תנאי עבודה בלתי נסבלים עבור רבים. לא נראה כאילו החברה רוצה לשמור על העובדים שלה לזמן רב והם עובדים עד שהם נופלים מהרגליים. הם יצרו תרבות מדכאת שבה ההנהלה וכמה עובדים מפעילים לחץ על עובדים אחרים".

ריני הוסיף: "הגיעה הזמן שאמזון תשנה סוף סוף את דרכיה. זה אומר לשנות את השכר ואת תנאי העבודה. החברה צריכה להתבייש בכך שהיא משלמת לעובדים כל כך מעט עד שהם חייבים להקים מחנה בחורף הקר כדי לגמור את החודש".

בתגובה להקמת האוהלים מחוץ למחסנים שלה, מסרה אמזון כי היא מספקת סביבת עבודה בטוחה וחיובית עם שכר תחרותי והטבות כבר מיום העבודה הראשון. "אנחנו גאים בכך שיכולנו ליצור כמה אלפי מקומות עבודה קבועים במרכזים שלנו בבריטניה בחמש השנים האחרונות. אחת מהסיבות שבגללה הצלחנו למשוך כל כך הרבה עובדים היא שאנחנו מציעים תפקידים טובים וסביבת עבודה חיובית עם הזדמנויות צמיחה".

"אנחנו מציעים לעובדים מגוון תפקידים במתקנים בעבודה, וזה תלוי בהעדפות שלהם. כמה מהתפקידים מחייבים צעידה של כמה קילומטרים ביום. עובדים רבים מעוניינים בתפקידים אלה מכיוון שהם נהנים מהאופי הפעיל של העבודה. יש הרבה הזדמנויות לעובדים שמעדיפים תפקידים בעלי אופי פעיל פחות.

"כמו כמעט כל החברות, אנחנו מצפים לרמת ביצועים מסוימת מהעובדים. יעדי פרודוקטיביות מוצבים באופן אובייקטיבי, בהתבסס על רמות הפרודוקטיביות שהושגו בעבר על ידי כוח העבודה".

השארת תגובה