החלו העבודות להקמת חומת ביטחון בהר הזיתים

הודות למאמצי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים: החלו העבודות להקמת חומת ביטחון בהר הזיתים • הפעילות במקום הצליחה להביא את הממשלה להתקין 173 מצלמות מעקב, תחנת משטרה חדשה, לשחזר 20,000 קברות שנהרסו ועוד • הרב אברהם לובינסקי יו"ר הוועד: "הודות להגברת הביטחון, ניכרת עליה משמעותית של מבקרים בהר, לעומת השנה שעברה"

לאחר שלוש שנים של תוכנית אותה קידמו בוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים, החלו בשבוע האחרון העבודות לבניית חומה וגדר סביב החלק המזרחי של הר הזיתים, הכוללת את חלקת פולין, גור, אפגניסטן,תימן ואגודת אחים. חלקות אלו היוו בשנים האחרונות קורבן למעשי אלימות וונדליזם על ידי פורעים ערבים שתקפו מבקרים וחיללו קברים.

"כאשר אנו העלנו את הרעיון, רבים דחו אותנו, אולם הדבר לא הרפה את ידינו עד שכיום הדבר הפך לקונצנזוס וכולם מבינים שחייבים לפעול על מנת להגן על הר הזיתים גם באמצעות חומות וגדרות אומר אברהם לובינסקי, יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים.

לאחר שתדלנות נרחבת, הוועדה הצליחה לשכנע את הרשויות השלטוניות לממן את הגדר בעלות משוערת של 3.5 מיליון שקל וזאת הודות למאמציהם של יו"ר ועדת הכספים בכנסת ח"כ הרב משה גפני וסגן ראש העיר, הרב יוסף דייטש.

לדברי גורמים במשטרה, החומה שתיבנה תתרום משמעותית לביטחון הר הזיתים. החומה צפויה להגביל את האפשרות של פשיטות על ידי פורעים ולאפשר שיטור טוב יותר על ההר עצמו, וזאת כמובן בתוספת מצלמות מעקב נוספות שיתווספו בנוסף ל- 173 המצלמות שכבר פעילות, כמו גם התקנת תאורה חדשה.

בוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים מתמקדים גם במגוון רחב של פרויקטים הכוללים שיקום של 23,000 קברים שנהרסו במהלך הכיבוש הירדני (1948-1967) ובניית מרכז מבקרים חדשני. "הודות למאמצים שלנו הצלחנו להפוך את הר הזיתים למקום מוגן יותר וניכרת עליה דרמטית של מבקרים על ההר לעומת השנה שעברה" אומר אברהם לובינסקי יו"ר הוועד.

הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים נוסד לפני שש וחצי שנים ומאז הקמתו הצליחה הפעילות להביא את הממשלה להתקין 173 מצלמות מעקב, תחנת משטרה חדשה, לשחזר 20,000 קברות נהרסו, לבנות גידור חדש, ולדאוג לתברואה רגילה ופינוי אשפה מבית הקברות. למרות שיפורים אלו, יידוי אבנים על מבקרים ממשיכים וקברים עדיין מחוללים ובוועד לא מתכוונים להרפות עד להשבת הביטחון המלא להר.

השארת תגובה