פער של 200,000: העירייה מבקשת את עזרת היזמים

כמוצא אחרון מבקשת עיריית תל אביב מיזמים להציע פיתוחים שיקלו על מצוקת החניה בעיר. מידי יום נכנסים בשערי העיר למעלה מ-300,000 כלי רכב בעוד שבכל רגע נתון יכולים לחנות בעיר כ-80,000 כלי רכב

חניה בבני ברק
חניה בבני ברק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מצוקת מקומות החניה מדירה שינה מעיניהם של לא מעט ראשי ערים, בעיקר באזור המרכז המתמודדים עם מצוקה הולכת וגוברת של מקומות חניה. מצוקה היוצרת עומסים רבים במקומות מועדים ומסבה עוגמת נפש רבה לציבור הנהגים.

עיריית תל אביב היא אחת מן הערים בה המצוקה מחריפה והולכת משנה לשנה זאת בשל העובדה כי מדובר בעיר אליה באים כלי רכב מכל רחבי הארץ מדי יום.

כמוצא אחרון, פנתה העירייה ליזמים וביקשה מהם להציע פתרונות חכמים להתמודדות עם הבעיה. לפי הערכות, בתל אביב חונים מדי יום כ–330 אלף כלי רכב, כשבעיר קיימים כ–80 אלף מקומות חניה מוסדרים בלבד, מה שיוצר אתגר סבוך לבעלי הרכבים המגיעים לעיר מדי יום.

מבדיקת 'כל הזמן' עולה, כי כל הפתרונות שהוצעו עד היום אינם רלוונטים. כך לדוגמה היישומון 'כחול לבן' בו מעדכנים המשתמשים על מקומות חניה פנויות, אינו ישים מאחר ובסביבה עירונית תוך שניות בודדות מקום החניה נתפס.

העירייה פרסמה את הודעתה לסטארטפיסטים צעירים החפצים לשלב את פיתוחיהם באופן פרקטי ותמורת מימון מלא. בעירייה הדגישו כי תינתן עדיפות לטכנולוגיות בהם נעשה שימוש ברחבי העולם ושהוכחו כמקלות על מצוקת החניות באזורים עירוניים צפופים.

השארת תגובה