מסערת האפליה תצא הבשורה לתושבי שמואל הנביא?

בעוד החכי"ם וחברי מועצת העיר החרדים יוצאים למתקפה נגד ראש העיר ברקת, ייתכן כי דווקא הוא זה שיביא את הבשורה לתושבי השכונה החרדית הוותיקה בעיר • הכל על ההסדר והפגישה הסודית שנחשפה הבוקר

עיריית ירושלים
עיריית ירושלים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בכיכר ספרא הסתיימה לה השבוע לקול זעקות הנציגים החרדים הטוענים לאפליה מצידו של ראש העיר, מר ניר ברקת. זאת, בעקבות הפרסום בעיתון הכלכלי דה מרקר שחשף את הסכם הגג העומד בשלבים סופיים ולקראת חתימה, במסגרתה ייבנו עוד כ- 15,000 יחידות דיור ברחבי העיר. כאשר השטחים בהם ייבנו הדירות הינם שטחים פתוחים שבעבר התנגדה העירייה בכל תוקף את הבנייה בשטחים אלו.

עד להיום, סירבה העירייה בכל תוקף לאשר בניות בשטחים פתוחים מסיבות של חוסר מקום ו"סביבה ירוקה", אך כעת, על מנת לאשר את הסכם הגג הגדול, הדורש, בין היתר, "קרקעות משלימות" עבור תכניות הפינוי-בינוי שאינן רווחיות בעבור הקבלנים, 'התקפלו' בעירייה ואישרו את הקצאת השטחים הפתוחים של גבעת המטוס ורכס לבן לבניית אלפי יחידות דיור חדשות. 'התקפלות' שללא ספק מהווה שינוי מדיניות של העירייה. לא פלא כי הנציגים החרדים זעמו על ההחלטה לשינוי המדיניות, שמשום מה לא כללה את המגזר החרדי.

עוד בנושא:
סערת הדרת החרדים • ליצמן: "נחושים להיאבק"
האם 'פינוי בינוי' ייצא לדרך דווקא ב'שמואל הנביא'

לפי הדיווח הבוקר באתר 'ביזנעס', יוזמים חברי מועצת העיר מהסיעות החרדיות בירושלים פגישה משותפת עם ראש העיר בה ידונו, בין היתר, על הכללת מתחם 'מורדות רמות' בתוך המתווה, כאשר המתחם המדובר יהווה כ'קרקע משלימה' בעבור תכניות הפינוי-בינוי בשכונת שמואל הנביא בירושלים. תכנית שראש העיר רצה לקדמה בכל מחיר – אך נתקל בהתנגדות רבני השכונות והנציגים החרדים שסירבו לה בכל תוקף.

כזכור, בחודש שבט דאשתקד חשפנו כאן ב'כל הזמן' על התכניות שהציב לעצמו ראש העיר כיעד ליישום, שכללו, בין היתר, פינוי-בינוי ובניית גורדי שחקים בשכונת שמואל הנביא בעיר. אז יצאו רבני השכונות, אליהם הצטרפו גם הנציגים בכיכר ספרא, ב'קול קורא' להתנגדות מוחלטת לאישורם של התכניות. במכתב טענו הרבנים כי גורדי השחקים מהווים בעיה בשבת ללא מעלית, מרפסות-סוכה שאינן קיימות, ובכלל – מזיקות לתדמית ולצביון השכונה.

עד היום, לא ניתנה האפשרות של אישורם של תוכניות אלו, בעיקר בגלל התנגדותם של הסיעות החרדיות ורבני השכונות. גם בנייה של מספר קומות מופחתת לא התאפשרה, בעקבות התנגדותם של הקבלנים לבנייה בגובה של 10 קומות בלבד, מה שלטענתם אינו "רווחי מספק" לפרויקט בסדר גודל שכזה.

כעת, מקווים בסיעות החרדיות בעיר, כי הפגישה הצפויה להתקיים היום, במהלכה יוצע לראש העיר יישום תכניותיו אותם רצה לקדם בשנה שעברה, לצד הפתח שנפתח לאור שינוי המדיניות בעירייה, יביא להסכמות עם ראש העיר – שיאשר את הכללתו של מתחם 'מורדות רמות' כקרקע משלימה במסגרת הסכם הגג הצפוי להיחתם בקרוב.

 

מקור: bizzness.net

השארת תגובה