סוף טוב: המשפחה הסכימה והגופה תובא לקבורה

סוף טוב לסיפור העגום, גופתו של הר' יוסף שיגר ז"ל תובא הערב לקבורה, ארבעה ימים לאחר הפטירה, אחרי שאנשי זק"א והעו"ס של בית החולים השרון הצליחו ליצור קשר עם בתו וזו חתמה על המסמכים הרלונטיים

הלוויה, חברה קדישא (קובי גדעון לע"מ)
הלוויה, חברה קדישא (קובי גדעון לע"מ)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אודות לפעילות המחלקה המשפטית של זק"א, גופתו של הרב יוסף שיגר ז"ל, שנפטר ביום רביעי בשבובע שעבר תובא הערב (מוצאי שבת) לקבורה.

שעה קלה לפני שבת הגיעה פריצת הדרך, כשעובדת הסוציאלית של בית החולים הצליחה ליצור קשר עם בת המנוח, וזו אישרה את הבאתה לקבורה. עקב רצונה להשתתף בלוייה היא תיערך הלילה בשעה 21.00

כזכור, ביום שישי פרסמנו את סיפורו העצוב של ר' יוסף שיגר ז"ל, יהודי שומר תורה ומצוות שנפטר ביום רביעי, אך גופתו לא הובאה לקבורה בשל סירוב בני המשפחה לחתום על המסמכים הרלוונטיים.

שיגר  היה מאושפז בבית החולים תל השומר לפני 8 חודשים העובדת סוציאלית של בית החולים יצרה קשר עם הבנות ודיווחה להם שאבא שלהם מאושפז, אך הם סירבו לסועד אותו ובקשו מהעו"ס לא להטריד אותם יותר לגבי אבא שלהם.

לאחר תקופה הועבר ר' יוסף ז"ל  להמשך טיפול בבית החולים השרון. גם שם העו"ס ניסתה להשיג את הבנות ללא הצלחה שיבוא לסועוד אותו.

ביום רביעי האחרון נפטר ר' יוסף, אך בית החולים מסרב לשחרר את גופתו לקבורה בקבר ישראל, עד שהבנות, שהתנתקו ממנו וסירבו ליצור עימו קשר, יבואו ויתמו על המסמכים המאשרים את הבאת גופתו לקבורה.

בזק"א פנו למשרד הבריאות, שם נענו כי הנושא בטיפול המשטרה. במשטרת רמת גן, בשטחה מתגוררת הבת, לא הצליחו ליצור עימה קשה ובמשטרת פתח תקווה, שבשטח שיפוטה ביה"ח שרון, ענו לאנשי זק"א, "פטירה בבית החולים הוא לא אירוע פלילי".

העובדת סוציאלית של בית החולים אמרה לאנשי זק"א, כי  "בית החולים לא ישחרר את הגופה לקבורה, עד שלא יצליחו להשיג את הבנות, זאת למרות שלביה"ח יש את כל התיעוד שלבנות אין עניין בו".

השארת תגובה