"ביטן הוא הפה המלוכלך של נתניהו" • הערבים זועמים

באופוזיציה וברשימה המשותפת זועמים על דבריו של ביטן כי היה מעדיף שהערבים לא יצביעו. איימן עודה: "ביטן הפך את עצמו לפה המלוכלך של ראש הממשלה". הרצוג: "זה כפי שעשו בכירי האנטישמים באירופה בעבר נגד העם היהודי"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ביטן והסערות: דבריו של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, כי היה מעדיף שהערבים כלל לא יצביעו בבחירות, מעוררים סערה במערכת הפוליטית וגוררים תגובות חריפות של הח"כים הערבים מהרשימה המשותפת ומהאופזיציה בכלל.

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה אמר: ״ביטן שהפך את עצמו לפה המלוכלך של ראש הממשלה ממשיך להוכיח כי כל מה שיש להנהגה הזאת להציע זה גזענות בוטה ופופוליזם זול. האמירה העלובה היומית שלו מבטאת את הפחד של ראש הממשלה מהתחזקותנו הפוליטית. למול הגזענות הזאת המחוייבות שלנו היא להמשיך לעבוד ולהעצים את כוחנו הפוליטי.״

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג הגיב לדברים:  "יו"ר הקואליציה של מדינת העם היהודי קורא לשלילת זכות ההצבעה של המיעוטים, כפי שעשו בכירי האנטישמים באירופה בעבר נגד העם היהודי. מסתבר שמחלת הגזענות שלחה גרורות לליבת החברה הישראלית והיא מביישת תומכי ימין ושמאל כאחד.  קשה להאמין שנתניהו שהגיב רק כעבור שבוע לאחר שיו"ר הקואליציה טען שרצח רבין לא היה רצח פוליטי, יאמר משהו כעת כשיו״ר הקואליציה שלו ונאמנו הפוליטי מנסח מגילת גזענות חדשה."

ח״כ יוסף ג׳בארין קרא לפיטוריו של ביטן, ואמר: ״במדינה מתוקנת דברי גזענות כאלה היו מביאים לפיטוריו המידיים של יו״ר קואליציה. איך הייתה המערכת הפוליטית בצרפת מגיבה אם פוליטיקאי בכיר היה אומר שהוא מעדיף שיהודים לא יגיעו לקלפי?
נראה שחברי הממשלה בישראל לא רק שאיבדו כל חוש של אחריות ומוסריות, אלא שהם מפגינים בורות בלקחי ההיסטורייה של העם שלהם״.

ח״כ טלב אבו עראר הגיב: "דברי ביטון הם הסתה נגד הערבים, וכנראה אלה קווי היסוד של הקואולציה הנוכחית. מסע ההסתה וההכפשה שהתחיל נתניהו ממשיך ומתחזק ע״י חבריו לליכוד וגם לקיאוליציה ביטון רוצה לצבור כוח פוליטי דרך הפצת שקרים, והפצת שנאה. על ביטון להתפטר מוועדת הכנסת, ומהכנסת. אני קורא לכל הערבים בארץ לנהור לקלפיות ביום הבחירות כדי ללמד נתניהו וביטן וחבריהם לקח בלתי נשכח״.

כזכור במהלך שבתרבות התייחס ביטן לאמירתו של נתניהו ביום הבחירות, כי הערבים נוהרים לקלפיות ואמר: "הייתי מעדיף שהערבים לא ינהרו לקלפיות ולא יגיעו בכלל לקלפי. 95% מהם בוחרים ברשימה המשותפת שלא מייצגת את ערביי ישראל, אלא את האינטרס הפלסטיני".

2 תגובות
  1. מה שח"כ ביטן הוא מייצג מיליונים של יהודים ברחבי העולם בוזי הרצוג לאאא אם הייתי ערבי הייתי עובר למדינה מה יש להם לחפש פה המדינה לא שלהם
    אבא שלי בא ממדינה ערבית עזב הכל ועלה לארץ שיעשו גם הם אותו הדבר
    לכיוון מדינה ערבית.

  2. צודק מה שח"כ ביטן אמר הוא מייצג מיליונים.

השארת תגובה