פטנט ישראלי: תריס שמונע פריצות ומגן על ילדים

פטנט ישראלי חדש: מערכת חדישה בעלת טכנולוגיה מתקדמת לגילוי מוקדם של פריצות המשולבת built in בתוך תריסי הגלילה • המערכת משפרת גם את בטיחות הילדים בבית כאשר היא מצמצמת את התופעה של נפילת ילדים מחלונות גבוהים • המערכת הנקראת ShutterWall פותחה על ידי בני חנוכה מנכ"ל חברת BMS טכנולוגיות ומוגנת על ידי פטנט בישראל ובארה"ב

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת BMS טכנולוגיות חושפת בימים אלו את המערכת החדשה שפיתחה להגנה מפני פריצות המכונה ShutterWall בעלת טכנולוגיה מתקדמת לגילוי מוקדם של פריצות, המוגנת "בפטנט" מטעם מדינת ישראל וארה"ב.

למרות מערכות ההגנה הקיימות כיום בשוק, חלה עליה מתמדת בפריצות לבתים פרטיים. עבירות אלו, מעבר לפגיעה שגורמות לרכוש, פוגעות גם כן בתחושת הביטחון של האזרחים. על פי נתוני המשטרה יש עליה מתמדת בפשיעה ופריצות בבתים צמודי קרקע ובדירות מגורים בארץ ובעולם. בישראל בשנת 2012 נרשמו 35,833 פריצות לעסקים ודירות פרטיות (27,645 לדירות ו- 8,188 לבתי עסק). בתל אביב לבדה נרשמו בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2016 1178 פריצות לבתים ו- 515 פריצות לבתי עסק ומוסדות. המציאות היא שהמשטרה מתקשה לספק מענה לעבירות אלו, כאשר דרך ההתמודדות העיקרית שלה היא מניעתן מראש, בין השאר באמצעות מודיעין. האזרחים, שזקוקים למעטפת הגנה נוספת פונים לשוק הפרטי, לחברות שמירה ומערכות הגנה לבתים.

בני חנוכה, מנכ"ל  BMS | צילום: יח"צ
בני חנוכה, מנכ"ל BMS | צילום: יח"צ

ה- ShutterWall החדשה מהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחום ההגנה מפני פריצות. היא משולבת Built in בתוך תריסי גלילה מסוג אור כך שהיא מעניקה הגנה מבלי לפגוע בעיצוב, והטכנולוגיה בה עושים שימוש מעניקה 7 מוקדי התרעה לגילוי מוקדם ולהגנה מפני פריצה. כל החיישנים עוברים באופן סמוי ובלתי נגיש בתוך שלבי ותעלות התריס ומחוברים לקופסת חיבורים ובקרה אשר מותקנת בתוך בית התריס. כאשר התריס נסגר ומערכת האזעקה נדרכת, החיישנים נכנסים לפעולה ומספר מדדים נבחנים באופן קבוע. כל הפרעה ושינוי במדדים אלו יפעילו את מערכת האזעקה.

בני חנוכה, מנכ"ל BMS טכנולוגיות ומפתח המוצר: "המערכת חסינה מאזעקות שווא, בלתי ניתנת לנטרול ומשתלבת Built in בהתקנה סמויה ואסתטית עם תריסים מאלומיניום מעוצבים בעיצוב ובמראה מודרני. ייחודה של המערכת, נוסף להיותה קלה מאוד ליישום ולשילוב בתהליכי בניה, ללא צורך בתשתיות יקרות, היא העובדה שהמערכת מסוגלת לסנן התראות שווא הנובעות מבעלי חיים, זוחלים, ציפורים, קרני שמש ועוד. כמו כן היא עושה חיים קשים לפורצים שכן היא קשה מאוד לנטרול בשל מיקום החיישנים. נוסף לכל ה- ShutterWall מאפשרת לקבוע מצבי סגירה שונים של התריס ודריכת מערכת האזעקה לגילוי פריצה כבר בשלביו הראשונים של ניסיון הפריצה."

המערכת משפרת גם את בטיחות הילדים בבית כאשר היא מצמצמת את התופעה של נפילת ילדים מחלונות גבוהים. היא מאפשרת קבלת התרעות על פתיחת התריסים של חדרי הילדים דבר שמגביר ומסייע להורים לפקח ולצמצם תאונות ונפילות של הילדים מאותם הפתחים. כאשר הילד ירים את התריס, למצב שמוגדר כלא מורשה – ההורים יקבלו התרעה באמצעות זמזם או הודעת מסרון שמודיע על מצב חריג.

 ShutterWall | צילום: יח"צ
ShutterWall | צילום: יח"צ

המערכת הוגדרה כמתאימה לדרישות המיגון של חברות הביטוח ואושרה לשימוש על ידן כמערכת מיגון לפתחים ותריסים המחוברת לאזעקה בבית. בחברת BMS טכנולוגיות מייעדים את המערכת למקומות אשר באופן טבעי מועדים יותר לפריצות: בתים צמודי קרקע, דירות גן, דירות מגורים בקומות ראשונות בבנייני מגורים גבוהים, מחסנים, חנויות, מפעלים, מוסכים וכל מקום בו עושים שימוש בתריסי גלילה. עלות המערכת לחלון בבית פרטי עומדת על כ- 1,390 ₪ בתוספת מע"מ, כולל ההתקנה וניתן יהיה לרכוש אותה אצל משווקים ומתקינים מורשים.

חברת BMS טכנולוגיות הוקמה בשנת 2014 על קבוצת יזמים ועוסקת בפיתוח מוצרים בתחום טכנולוגיות מיגון מפני פריצה. ShatterWall הוא מוצר הדגל של החברה. מידע נוסף וסרטונים ניתן למצוא באתר: bms-ltd.co.il

תגובה אחת
  1. מדהים , איזה יופי

השארת תגובה