הבחירות למזכ"ל מפלגת העבודה מגיעות לבית המשפט

חברי ועידת מפלגת העבודה יבחרו עוד כחודש את מזכ"ל המפלגה הבא, מחלוקת במפלגה סביב השאלה האם מזכ"ל יכול לכהן במקביל כחבר כנסת, חבר המפלגה ל'כל הזמן': "הרצוג מוביל את מפלגת העבודה לעברי פי פחת"

כבל והרצוג צילום דוברות הכנסת
כבל והרצוג צילום דוברות הכנסת

בעוד כחודש ייערכו הבחירות לתפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה, הבחירות נדחו מספר פעמים בעקבות החלטות כאלו ואחרות, ההחלטה האחרונה הייתה של יו"ר המפלגה יצחק (בוז'י) הרצוג שדחה את הבחירות שוב ושוב.

מחלוקת עזה ניטשת בין אנשי מפלגת העבודה, המחלוקת היא על כפל התפקידים שאוסר על מזכ"ל לכהן במקביל כחבר כנסת. חברת הכנסת מיכל בירן כבר הודיעה כי היא מתמודדת על התפקיד, והמזכ"ל לשעבר ח"כ איתן כבל שלוטש עיניים לשיריון המוענק למזכ"ל והודיע כי הוא שוקל את צעדיו.

תפנית נרשמה בשעות האחרונות, חבר המפלגה עזי נגר, ואחד מן המתמודדים לתפקיד מזכ"ל המפלגה, אמנון זילברמן, הודיעו כי הם עותרים לבית המשפט המחוזי בבקשה שיורה על אכיפת חוקת המפלגה שאוסרת כפל תפקידים.

"כאשר המזכ"ל הנוכחי חיליק בר עמד לפני השבעתו לכנסת, ביקשתי מיו"ר המפלגה דאז, שלי יחימוביץ', שתורה על בחירות מחודשות לתפקיד המזכ"ל" אומר עזי נגר ל'כל הזמן', "אחר כך הגיע יצחק הרצוג שמוביל את המפלגה אל פי פחת, יחד עם כל העסקונה. ודוחים שוב ושוב את הבחירות, המפלגה מידרדרת בסקרים, שמישהו שם יתעורר" אומר נגר.

בתוך כך, גורם אנונימי במפלגת העבודה הפיץ היום בשיחה טלפונית, סקר לחברי הועידה של המפלגה, בסקר מתבקשים חברי הועידה להקיש את בחירתם את מי הם היו בוחרים לתפקיד יו"ר המפלגה ולמזכ"ל. גורמים במפלגה מעריכים, כי מי שעומד מאחורי הסקר הוא יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל שמעוניין לברר את סיכויו.

 

השארת תגובה