נתניהו על הבחירה בברגותי: "נותנים הכשר למחבל מורשע"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב לבחירתו של המחבל מרואן ברגותי לוועידת הפת"ח, "נותנים הכשר למחבל מורשע", ותקף: "פתח מקצינה את תרבות הטרור וההסתה" אמר נתניהו

בנימין נתניהו (חיים צח לע"מ)
בנימין נתניהו (חיים צח לע"מ)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גינה הערב (שני) את תנועת פתח על שבוועידה אמש נבחר למקום הראשון בוועד המרכזי שלה, מרואן ברגותי, שנידון לחמישה מאסרי עולם ונושא בעונשו בישראל, בשל מעורבותו בהוצאתם לפועל של פיגועי טרור בשטח ישראל. "בבחירתו של מרואן ברגותי תנועת פתח מקצינה את תרבות ההסתה והטרור ונותנת הכשר לטרוריסט מורשע", נמסר בהודעה מטעם נתניהו.

לדבריו, פתח מעמידה בראשה רוצחים ואינה מסתפקת עוד "בהסתה בבתי ספר ובקריאת רחובות וכיכרות על שמם". עוד אמר נתניהו כי "בכך מקצינה תנועת פתח את תרבות השנאה ומרחיקה את השלום, מדובר במנהיג ארגון טרור שעודד והוביל פיגועי טרור שבהם נהרגו ונפצעו עשרות חפים מפשע". אמר נתניהו.

כזכור, מרואן ברגותי, זכה אמש במקום הראשון בתום ספירת הקולות לבחירות לוועד המרכזי של פת"ח. אחריו נבחר ברשימת התנועה ג'יבריל רג'וב. כבר בתחילת הוועידה זכה אבו מאזן בתפקיד יושב הראש. בין המודחים מהוועד המרכזי של התנועה: נביל שעת' מקורבו של אבו מאזן שהיה ממובילי שיחות המו"מ עם ישראל, וטייב עבד א-רחים.

השארת תגובה