חיליק בר תוקף: "הימין נוהג בתבוסתנות"

חוק ההסדרה: סגן יו"ר הכנסת ח"כ חיליק בר תוקף הערב את הימין, "הימין נוהג בתבוסתנות וממשיך לשקר למתיישבים בחוסר אחריות, במקום לומר להם את האמת הכואבת", תקף בר מעל דוכן הכנסת

חיליק בר ביום הצדעה לרבי מחבד בכנסת. צילום: מאיר אלפסי, שטורעם נט
חיליק בר ביום הצדעה לרבי מחבד בכנסת. צילום: מאיר אלפסי, שטורעם נט

ח"כ חיליק בר (העבודה) מותח ביקורת על חוק ההסדרה הערב במליאת הכנסת, "בתבוסתנותו הרבה, הימין ממשיך לשקר לעצמו ולמתיישבים בעיניים" אומר ח"כ בר.

מ"דין נצרים כדין תל אביב" ועד "עמונה לא תפונה", הימין הוא זה שמתנהל בתבוסתנות ובחוסר אחריות שבסוף מסתיימת, כרגיל, בעוד עקירה כואבת, ובעוד פינוי – בלי באמת הסדרה, וחמור מכך – ללא תמורה.

"אנחנו אומרים למתיישבים את האמת: חלקכם הקטן תאלצו לעזוב לאחר הסכם של קץ כל התביעות, אך רובכם המכריע תישארו גם תישארו בבתיכם".

ח"כ חיליק בר המשיך ותקף את חכ"י הימין: "הגיע הזמן שבימין יחליטו מה הם רוצים, בלי לשקר לציבור ובעיקר לא לעצמם ולציבור מצביעיהם. הם צריכים להביט להם בעיניים, באומץ שחסר להם ולהחליט אחת ולתמיד: מדינה דו לאומית אחת או פתרון שתי המדינות? אין באמצע. מדינה יהודית ודמוקרטית חזקה עם גבולות סופיים? או מדינה אחת לכל יושביה וקץ החלום הציוני שמחייב רוב יהודי. הנצחת הסכסוך ומכירת אשליות? או פתרון פרגמטי שמכיר במציאות".

"חוק ההסדרה הוא חוק רע ופחדני. ללכת בלי ולהרגיש עם. חוק שממחיש שוב את המדיניות התבוסתנית של הימין ונתניהו, חוק שנעשה תוך כדי פגיעה בבית המשפט העליון ורמיסת מערכת החוק והדמוקרטיה – מדיניות פחדנית ללא אופק, ללא חזון, ללא תכנית ברורה ובלי באמת הסדרה. מדיניות שמסכנת לא רק את גושי ההתיישבות (והיא מסכנת) אלא את מדינת ישראל כולה, פנימה וחוצה".

 

השארת תגובה