מחותני טראמפ תרמו למוסדות חרדים ולהתנחלויות

קרן צדקה של משפחת קושנר, משפחתו של חתנו היהודי של נשיא ארצות הברית הנבחר, ג'ארד קושנר, תרמה עשרות אלפי דולרים למוסדות חרדים ולארגונים וגופים ביהודה ושומרון. בארגונים, איחוד הצלה, מעייני הישועה וישיבת 'עוד יוסף חי' שביצהר

ג'ראד קושנר
ג'ראד קושנר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

קרן השייכת למשפחתו של ג'ארד קושנר, חתמנו ויועצו של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ, תרמה עשרות אלפי דולרים למוסדות חרדים ולארגונים ביהודה ושומרון, כך עולה מהצהרות המס של הוריו שהתפרסמו היום (שני) ב'הארץ'.

לפי הדיווח, מטפסי הצהרות המס לשנים 2010 עד 2014 עולה כי המשפחה תורמת בממוצע בכל שנה מיליוני דולרים למטרות צדקה באמצעות קרן צ'ארלס וסריל קושנר, על שם הוריו של ג'ארד. התרומה הממוצעת נעה בין חמשת אלפים לעשרת אלפים דולר. ג'ארד קושנר, בעלה של יעל טראמפ, בת הנשיא שהתגיירה, כמו גם אחיו ושתי אחיותיו, חבר הנהלת הקרן המשפחתית, שנוסדה ב-1997.

בין המוסדות והארגונים, 'איחוד הצלה' שנהנה מתרומה של 70 אלף דולר, בית החולים מעייני הישועה שזכה לתרומה של 25 אלף דולר ומרכז שלווה לילדים שקיבל תרומה בגובה של 20 אלף דולר.

בנוסף, הקרן תרמה למוסדות ביהודה ושומרון. במוסדות "ידידיה האמריקאים של ישיבת בית אל" התומכת בישיבת בית אל. הקרן נהנתה מתרומה בסדר גודל של 20 אלף דולר. נשיא הקרן הוא דיוויד פרידמן, יועצו הבכיר של טראמפ לענייני ישראל. פרידמן שימש כעורך דינו של טראמפ לענייני נדל"ן ב-15 השנים האחרונות ונחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לנשיא הנבחר.

גוף נוסף שנהנה מתרומותיה של קרן קושנר, הוא קרן עציון, קרן התומכת בישיבת הר ציון, קיבוץ מגדל עוז ומכללת הרצוג – כולם בגוש עציון.

גם 'אור תורה סטון', גוף הפועל בגוש עציון נהנה גם הוא מתרומות הקרן. בנוסף, גם ישיבת 'עוד יוסף חי' שביצהר נהנתה מתרומת הקרן, אך בהיקף קטן יותר – 500 דולר בלבד.

מלבד זאת תרמה הקרן 18 מיליון דולר למרכז הרפואי שערי צדק. כמו כן, תמכה הקרן בהיקף של כ-350 אלף דולר בארגון "ידידי צה"ל", ארגון לגיוס תרומות לצבא הישראלי בארה"ב, שג'ארד קושנר חבר גם בהנהלתו.

בנוסף, תמכה קרן קושנר במספר מוסדות נוספים בישראל. הקרן תורמת למוסדות יהודים רבים ברחבי העולם, בהם מרכזי חב"ד שונים, שנהנו מתרומה של כ-30 אלף דולר.

גם קהילת ישורון, שמנהיגה, הרב הסקל לוקשטיין ליווה את איוונקה (יעל) טראמפ בתהליך הגיור שלה, נהנתה מתרומה בהיקף של עשרות אלפי דולרים מהקרן.

תגובה אחת
  1. משפחת קושנר ידועה בתרומותיה למוסדות יהודים בארה"ב.

השארת תגובה