גפני ל'כל הזמן': "הבעיה היא ראשי הערים"

חברי סיעת יהדות התורה נפגשו הערב עם שר האוצר משה כחלון ושר השיכון יואב גלנט, בפגישה שנערכה בחדר סיעת כולנו בכנסת, דנו על משבר הדיור החרדי – גפני ל'כל הזמן': "זכינו לאוזניים קשובות מהשרים, הבעיה שלנו הם ראשי הערים"

חברי הכנסת של סיעת יהדות התורה, נפגשו היום עם יו"ר כולנו שר האוצר משה כחלון ושר השיכון יואב גלנט, במפגש התקיים דיון על משבר הדיור.

חברי הכנסת הציגו בפני השרים את משבר הדיור בציבור החרדי, החכי"ם העלו דרישה להקים מתחמי דיור שיותאמו למגזר החרדי, 2000 יח' דיור בכל עיר מרכזית.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני ל'כל הזמן': "זכינו לאוזניים קשובות מהשרים, אך יש בעיה עם ראשי הערים, הם הבעיה שלנו, צריך להקים צוות משותף כדי להגיע להבנות".

בהצעת ח"כ יעקב אשר והשר יואב גלנט, הוחלט כי יוקם אגף חרדי במשרד השיכון שיתכלל את נושא הדיור החרדי ויעסוק בפתרונות דיור.

שר השיכון יואב גלנט חשף בפגישה כי מצידו התכוון להציף את השוק בחצי מיליון דירות חדשות, של שלושה חדרים. לדבריו בהנהגת השלטון המקומי בראשות חיים ביבס, תוקעים את המהלך משיקולי ארנונה.

במהלך השיחה חשף שר האוצר משה כחלון כי הוא מצידו היה מציף את המדינה בחצי מיליון דירות בנות שלושה  חדרים, אבל, לדבריו, השלטון המקומי בהנהגת חיים ביבס תוקע את המהלך "משיקולי ארנונה נמוכה".

ח"כ יעקב אשר אמר הערב אחרי הפגישה כי "השרים כחלון וגלנט באו לפגישה עם יהדות התורה מתוך רצון למצוא פתרונות למצוקה. הכל עניין תקציבי. ברגע שיחייבו את ראשי הערים להקצות שכונות לציבור החרדי – נהיה בתוך הפתרון".

 

השארת תגובה