יאיר לפיד, מה כבר עשית שאתה ראוי לרה"מ?

נראה שב'יש עתיד' מתחילים להסתחרר מהסקרים המחמיאים, אבל דווקא ביום שהחרדים מצליחים להגדיל את החסכון לילדי ישראל, כדאי להזכיר ללפיד את כהונתו הכושלת במשרד האוצר • שי בן מאיר בטור על סקרים והישגים

יאיר לפיד (חיים צח לעמ)
יאיר לפיד (חיים צח לעמ)

ב'יש עתיד' מאוד מרוצים מעצמם, הסקרים המחמיאים גורמים להם סחרור. והפנטזייה על ראשות הממשלה נראית מציאותית מתמיד.

אמת, יאיר לפיד וחבריו הפנימו את המכה שקיבלו בבחירות, והחלו לפעול בצורה שיטתית ומסודרת, והתוצאות ניכרות היטב בסקרים. אבל נראה כי במפלגה הצעירה מתחילים שוב ל"אבד" את הראש ולחשוב שהניצחון בכיסם. אפשר לשמוע את זה בהתבטאויות של עפר שלח, או בהצעת החוק לפיזור הכנסת שהגישו.

כאן המקום להזכיר לחברים מיש עתיד, את הקדנציה הכושלת שלהם בממשלה ובמשרד האוצר, שכללה אפס הישגים בתחומים שהתחייבו, וכמובן ההתעקשות המטופשת על מע"מ אפס שהובילה לפירוק הממשלה.

העיתונאי אמיר איבגי, הגדיר זאת יפה בציוץ בטוויטר: "היום תשמעו הרבה את "יש עתיד" עפים על עצמם שתיכף לפיד ראש ממשלה. היום נכנסת לתוקף תוכנית "חסכון לכל ילד" שיזמו החרדים. דמיון מול מציאות".

ואכן בתקופה שחלפה מאז הקמת הממשלה האחרונה, רשמו הנציגים החרדים רשימת הישגים ארוכה. מביטול גזירות לפיד הפוגעניות, ועד לחקיקת חוקים חדשים לטובת כלל הציבור בישראל.

החברים החרדים באים עם קבלות, עם מעשים ועם דברים שאפשר להציג לבוחר. לעומת זאת לפיד עדיין שוגה באשליות שהוא שר החוץ של המדינה. ועם כל הכבוד, "הטרלת" דף פייסבוק של מנהיג זר על לא עוול בכפו, אלו עדיין לא הישגים שמי שרוצה להנהיג את המדינה, יכול לנופף בהם.

הגדילה לעשות חברת הכנסת עליזה לביא שאמרה היום לערוץ הכנסת "יאיר לפיד מפגין מנהיגות לאורך כל הדרך, חושבת שהוא נמצא על אותה סקאלה של מנהיגים כמו בן גוריון". הבנתם?! כותב סטטוסים בפייסבוק, הוא בסקאלה של מקים המדינה. וואו.

היא לא הסתפקה בזה, ובניסיון להסביר את דבריה כתבה: "נשאלתי ועניתי בהתייחס להצגת חזון והניסיון לייצר הידברות בין חלקי החברה". אוקי, אם ניסיון לכפות על אנשים דברים המנוגדים לאמונם ודעתם, ואיום בשלילת כספים ובכלא, נחשב ל"הידברות", אז לפיד באמת מנהיג דגול.

כדאי לאנשי יש עתיד לזכור את אמרתו של הנשיא המנוח שמעון פרס, "סקרים זה כמו בושם, אפשר להריח אבל לא כדאי לשתות". ביום הבוחר, הציבור הישראלי יזכור את התיפקוד המדהים של לפיד כשר אוצר…

3 תגובות
 1. יאיר היקר. אני יגיד לך מה כבר עשה ביבי כדי להיות ראש ממשלה.
  1) העביר הרבה כסף לחרדים על חשבון משלמי המיסים
  2) הוציא את החרדים משרות חובה ושוב על חשבון משלמי המיסים שעושים גם מילואים.
  3) הוא מבזה את בג" ץ
  4) הוא נחשד בהרבה שחיתויות.
  מר יאיר . אתה לא עשיתה אפילו אחד מדברים הנאורים הנ"ל. לכן לא נבחר בך.

 2. אין ספק שאם השמאל בישראל יתאחד זה גופא יסלול את דרכו של לפיד למעון ראש הממשלה על אפו וחמתו של הציבור החרדי…

 3. שי בן מאיר
  מה בדיוק אתה עשית ??

השארת תגובה