מדוע יש להשתמש במשקפי שמש גם בחורף?

כמות האנרגיה שצורכות העיניים ביום רגיל שקולה לאנרגיה שדרושה לרגליים כדי ללכת שבעים וחמישה קילומטרים • סינוור מטיל על העיניים עומס נוסף שמאלץ אותן להתאמץ על מנת לראות. הרכבת משקפיים תצמצם את המאמץ הזה או תסלק אותו לגמרי, תבטל את הפגיעה של סינוור עז ותבטל את הצורך שלנו למצמץ • חשיבותה של ההגנה

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

"יש לנו ציפיות גבוהות מהעיניים שלנו", אומר ל'כל הזמן' יניר סודאי מרשת i optic ומסביר כי "משקפיים מספקים הגנה נגד משהו חמור מאוד – קרינה אולטרה-סגולה (UV). עדשות המשקפיים חוסמות 99% מקרני ה-UV המזיקות. חדות הראיה, הניגודים והרגישות הכוללת עלולים להיפגע עד 50% בגלל הפגיעה המתמשכת של השמש בפיגמנט הפוטוכימי של חרוטי הרשתית. משקפיים נכונים יכולים לחסום את האור המתאים במשך היום ולהגן על רגישות הרשתית בלילה".

"מאחר שאנחנו מרבים לבלות בחוץ, גדל החשש מפני השפעותיו המזיקות של אור השמש. רבים מבינים את חשיבות השימוש בתכשירים המגנים על העור מפני הקרינה, אך לא כולם מקפידים כל כך כשהם בוחרים משקפיים. ההגנה הטובה ביותר לעיניים נגד קרינה אולטרה-סגולה (UV) היא משקפיים באיכות אופטית גבוהה. עדשות פולרואיד מצוידות במסנן פנימי הלוכד ומסלק או מצמצם את ההשתקפויות של מים או משטחים חלקים אחרים. עדשות אלה גם סופגות אחוז נכבד מן האור ומצמצמות אותו לרמה נוחה".

שכבת האוזון: מגן הולך ונעלם

השכבה העליונה של האטמוספרה של כדור הארץ מכונה גם בשם "שכבת האוזון". שכבה זו היא המחסום הקריטי המגן על כדור הארץ מפני קרינת ה-UV המזיקה. רבים מאמינים שכימיקלים שונים מעשה ידי אדם פגעו במידה משמעותית בשכבת האוזון והגבירו בכך את כמות הקרינה ה-UV המגיעה לאדמה. קרינה גוברת של קרני UV עלולה להגביר את הסיכון לסרטן העור, לפגוע במערכת החיסונית, ולגרום קטרקט ולעיות עיניים אחרות.

לילדינו: ילדים זקוקים להגנה מפני קרני קרני UV עוד יותר מאשר מבוגרים. עיניהם של ילדים עד גיל 14 רגישות פי שלושה לנזקי UV מאשר עיני המבוגרים. הגנה מוגברת היא חיונית.

כמה עובדות רפואיות חשובות על ילדים והשמש:

 • הנזק לעיניים הוא מצטבר, וגדל משנה לשנה. ולכן, מוטב שהילדים יתחילו להגן על עיניהם בגיל מוקדם ככל האפשר, ויפה שעה אחת קודם.
 • הילדים של היום יהיו חשופים במהלך חייהם ליותר קרינת UV מצטברת מאשר הדורות הקודמים.
  50% מהחשיפה לקרינת UV במהלך החיים מתרחשת לפני גיל 18.
 • מתברר שחשיפה לאור השמש בגיל צעיר היא גורם מכריע בהתפתחות סרטן העין. סיכון זה הרבה יותר חמור אם אירעו כמה מקרים של כוויות שמש חריפות.
 • שלושת הצעדים הבסיסיים שכולנו יכולים לנקוט נגד הסיכונים לטווח הארוך של קרינת UV הם להרכיב משקפיים, לחבוש כובע ולמרוח תכשירי הגנה לעור.

איך מטפלים נכון במשקפיים?

 

ניקוי

 • על מנת להפיק מהמשקפיים שלכם את הביצועים הטובים ביותר עליכם לנקות את העדשות דרך קבע. להסרת כתמים, שומנים וטביעות אצבעות אנחנו ממליצים על השימוש באחד מתכשירי הניקוי המאושרים שלנו. התכשיר שלנו לניקוי עדשות בטוח לשימוש לכל סוגי הציפוי לעדשות כולל מראות, ציפוי נגד סינוור ואפילו ציפוי נגד השתקפויות (אנטי רפלקס).
 • ניקוי יומיומי – אנחנו ממליצים על מנקה העדשות שלנו ועל מטלית הניקויMicro Clair . מטלית Micro Clair מיועדת להסרת אבק ושומן מהעדשות מבלי לשרוט את העדשות.

איחסון

 • כדי למנוע שריטות, מוטב לאחסן תמיד את המשקפיים בנרתיק כאשר אינכם מרכיבים אותם. הדבר לא רק ימנע שריטות – הוא גם יגן עליהם מפני שבירה בלתי צפויה.
 • דרך מצויינת אחרת לאיחסון המשקפיים כשאינם בשימוש היא ה-Visor Clip. ניתן להשתמש ב-Visor Clip במכונית, על החגורה – בכל מקום שבו תרצו לאחסן את המשקפיים במקום בטוח. ניתן להשיג אותו במגוון צבעים וסגנונות.

טיפים נוספים לשמירה על המשקפיים

 • כדי למנוע שריטות, לעולם אל תנסו להסיר כתמים מהמשקפיים בעזרת האצבעות או הציפורניים. כמו כן, אל תנקו אותם באריג מחוספס כמו צמר או ג'ינס. סביר להניח שכל אלה יגרמו לשריטות.
 • אל תניחו את המשקפיים ללא נרתיק בארנק או בכיסים. מפתחות או מסרקים עלולים בקלות לשרוט את העדשות.
 • הסירו את המשקפיים בזהירות מהפנים בשתי ידיים. זה ימנע מכיפוף או התעקמות המסגרת, מה שעלול לגרום לאי נוחות ולבעיות.
 • לעולם אל תשאירו משקפיים בעלי מסגרת פלסטיק על לוח המחוונים במכונית ביום חם. זה עלול לגרום למשקפיים לאבד את צורתם ואפילו לעוות את המסגרת.
השארת תגובה