איש העסקים שעבר שבץ, סרטן והתקף – והשתקם

אם חשבתם שכבר שמעתם הכל, כדאי שתעצרו לדקה ותקראו את הסיפור המדהים של יוסי הרצוג, יועץ בכיר לשעבר לחברת פורקס פלייס. בשנה אחת עבר שבץ מוחי חריף, אובחן כחולה בסרטן המעי הגס, ואם גם זה לא הספיק, חטף התקף לב במדינה זרה כשהוא לבדו. מאיש עסקים מבריק הוא נאלץ לסגור את עסקיו, לעבור שיקום ארוך ולחיות מדמי הביטוח הלאומי. ויש גם סוף טוב.

יוסי הרצוג
יוסי הרצוג
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאיש העסקים יוסי הרצוג היה כמעט הכל בחיים. משפחה טובה, בית יפה, רכב מרשים, חברים טובים ועסקים משגשגים. בתור יועץ של חברת פורקס פלייס, שום דבר לא הכין אותו ליום הארור בשנת 2012 בשעות לילה מאוחרות. "ניגשתי למקרר להכין לי ארוחת ערב, ובבואי לפתוח את המקרר אני פתאום שם לב שיד שמאל שלי לא זזה. קראתי לאישתי והתחלתי ללכת לכיוון הסלון ופתאום אני שם לב שרגל שמאל נגררת וגם אותה אני לא מצליח להזיז, מספר הרצוג".

אמבולנס שהוזמן פינה אותה במהירות למרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, וכבר בדרך הסבירו לו הפרמדיקים שהוא עובר אירוע מוחי. כשהגיע הרצוג לבית החולים כבר כל צד שמאל שלו היה משותק לגמרי ולאחר מספר בדיקות הוא אושפז למשך חודש. מתוצאות הבדיקה עלה כי הרצוג עבר במשך 3 שנים 8 אירועים קלים, ואילו האחרון שהיה הקשה ביותר, היה בגזע המוח והוא זה שהוביל לשיתוק בחלק שמאל של הגוף.

לאחר חודש של אשפוז הועבר הרצוג לבית לווינשטיין לתחילת שיקום, בו הוא עשה פיזיותרפיה, למד להזיז את היד, ללכת מחדש ונעזר במקל הליכה. כאשר השתחרר מבית לווינשטיין ושב לביתו, חשב הרצוג שחיים חדשים לפניו. "לאחר השחרור מהשיקום חשתי עייפות וחולשה במשך כמה ימים. הגעתי לרופאת המשפחה שאמרה שיכול להיות שזה בגלל האירוע המוחי שעברתי, אבל כדי לשלול דברים אחרים נשלחתי לעשות בדיקות של רמת ברזל" הוא מספר.

תוצאות הבדיקה הגיעו ואיתם בשורות לא משמחות. החשש היה שיש בעיה במעי הגס והוא נשלח בדחיפות לעשות בדיקת קולונוסקופיה. בבדיקה נמצא גידול במעי הגס בגודל של 30 ס"מ, ובביופסיה התברר כי מדובר בגידול סרטני אלים וחייבים ללכת לניתוח להסרתו.

שוב חזר יוסי הרצוג לבית חולים, הפעם בנתניה והתאשפז מידית. כשבוע לאחר הגילוי נערך הניתוח וחצי מטר מהמעי שלו הוסר. בדיעבד הסתבר שבזכות האירוע מוחי חייו ניצלו. "אם זה לא היה קורה, כנראה שהיום הייתי כבר במצב של אל חזור" אומר הרצוג. הגידול "חי" אצל בבטן במשך 3 שנים עד שהתפרץ והפך לקטלני, וכבר כמעט פרץ את קליפת המעי. מדללי הדם שקיבל גרמו לגידול לדמם ולכן הרגיש חולשה והעייפות שהובילה אותו לרופאת המשפחה.

הניתוח עבר בהצלחה, הגידול הוסר, והרצוג עבר טיפולי כימותרפיה במשך חמישה חודשים כדי למנוע את חזרתו. עם סיום הטיפולים ולאחר תקופה ארוכה וקשה נסע לטייל ברומניה והתארח בביתו של חבר. באחד הלילות הרגיש כאבים עזים בחזה וקוצר נשימה, וחברו הזעיק אמבולנס שהוביל אותו לבית חולים מקומי. בדרך נאמר לו כי הוא עובר התקף לב. בהגיעו לבית החולים ותוך כדי ההתקף, אמר לו הרופא במיון כי אין להם את הכלים הנדרשים כדי לעשות לו צנתור, ונשאל אם יש לו כסף כדי לעבוד לבית חולים פרטי.

חצי שעה עברה עד שהרצוג הועבר לבית החולים הפרטי, ושעה וחצי מרגע תחילת ההתקף, עד שתחילו לעשות לו צנתור ששחרר לו את הסתימה שגרמה לאירוע. במשך שבוע הוא שכב בבית החולים עד שהגיע רופא ישראלי בטיסה מיוחדת מהארץ והחזיר אותו בחזרה.

במשך שנה אחת עבר יוסי הרצוג ניתוח במעי עקב סרטן המעי הגס, אירוע מוחי והתקף לב קשה מאוד. ההתמודדות הקשה ביותר שלו הייתה נפשית. "מאדם שעסקיו היו חובקי עולם, הפכתי בן רגע לשבר כלי המאושפז אורח קבע בבתי חולים ובמכוני שיקום" הוא מספר. החברות שלי נסגרו, המכות הגיעו מכל כיוון ואחת אחר השנייה ואפילו פעולות בסיסיות כמו הליכה וצחצוח שיניים הפכו למטלה. שלא נדבר על ריצה, הספורט האהוב עליי" אומר הרצוג.

"בתור בן אדם חזק, לא פשוט להגיע למצב בו אתה כמעט ומאבד את ביטחון לחיות. קשה המחשבה שאתה כבר לא יודע מה יוליד המחר", הוא מספר בכאב. למרות השנים הרעות, החליט הרצוג לא לוותר לעצמו ומהמקום "הנמוך" אליו הגיע החל לצמוח מחדש. בתחילת שנת 2014, וזמן רב לאחר שניתק את קשריו עם פורקס פלייס, חזר אט אט לעסקים, הקים חברות חדשות המספקות ייצוא פיננסי בארץ ובחול אשר מעסיקות כיום מאות עובדים. כיום, הוא לוקח את החיים בצורה שונה מזו שהיה רגיל אליה פעם. "ההסתכלות וההבנה שהחיים יפים, גרמו לי להבין שניתנה לי הזדמנות חדשה לנצל כל יום, וליהנות מהעשייה בחיים ובעסקים. לאחר שהמוות הופיע לי מול הפנים פעם אחד פעם, כיום כבר שום דבר לא יכול להפחיד אותי. שיניתי את אורח חיי והתחלתי לחיות בריא, מאוזן, ופחות להיות במרדף אחרי הכסף והחומריות הוא מסכם".

7 תגובות
  1. יוסי הרצוג. תותח על. עלה והצלח ותהיה בריא

  2. יוסי הרצוג. אדם יקר ותורם גדול

  3. יוסי הרצוג – אתה לא תגיד זאת על עצמך, אך אתה אתה אדם יקר ותורם גדול וזו זכות להכירך. מאחל לך בריאות ונחת.

  4. יוסי הרצוג – מוח פיננסי מבריק

  5. נוכל מהשורה הראשונה. עבריין

  6. יוקום תקשורת ויוסי הרצוג: מי שגונב מאלמנות ויתומים את כספם, שלא יתפלא שהקב"ה לוקח לו את הבריאות. נתראה בארהב

  7. איש העסקים שעבר שבץ, סרטן והתקף – השתקם ונכנס לכלא על הונאת אמריקאים. לפחות 22 שנה.

השארת תגובה