עודה: "ממשלה קיצונית בראשות סרבן השלום נתניהו"

במהלך וועידת תנועת הפת"ח שהתקיימה השבוע, נאם יו"ר הרשימה המשותפת חבר הכנסת איימן עודה, "העולם הערבי נמצא במצב קשה, ופה יש ממשלת ימין קיצונית שבראשה עומד נתניהו – סרבן השלום הגדול ביותר" אמר עודה, "מקווה שנה הבאה לפגוש אתכם בירושלים בירת פלסטין"

איימן עודה (צילום הכנסת)
איימן עודה (צילום הכנסת)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

וועידת הפתח' השביעית התקיימה השבוע ברמאללה, במהלך הוועידה נאם יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, בנאומו תקף עודה את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמר כי "העולם הערבי נמצא במצב קשה, ופה יש ממשלת ימין קיצונית שבראשה עומד נתניהו – סרבן השלום הגדול ביותר". במהלך הנאום, עודה גם כלל את עצמו כחלק מהעם הפלסטיני ואמר: "אני קורא לכם בשם הרשימה המשותפת לאחדות לאומית פלסטינית".

חבר הכנסת איימן עודה התייחס בנאומו להתקוטטות בין חמאס לפת"ח: "הפיצול הזה לא מסייע לנו. הוא מפריע למשימה הראשית שהיא המלחמה נגד הכיבוש הישראלי".במהלך נאומו של עודה, בלטה העובדה כי הוא הקפיד שלא לקרוא למדינה בשם "ישראל", "התפקיד שלנו", אמר, "הוא שאתם לא תתחילו לנסות ולהשפיע על החברה שממשיכה בכיבוש", כשהוא מתכוון לישראל. "אנחנו רוצים להשפיע. אנחנו רוצים לבנות גשר עם כוח דמוקרטי יהודי ואנחנו לא רוצים לשרוף את הגשר הזה. זו אחת הדרכים הבסיסיות שבהן אנחנו יכולים להשפיע לטובת עמנו".

"הקמנו את הרשימה המשותפת בשביל שנוכל להפעיל את כל כובד משקלנו בסיוע לעם הפלסטיני", אמר עודה. "יש לנו קשרים עם כוח דמוקרטי יהודי שמוכן לסייע להוריד את נתניהו ולסיים את הכיבוש נגד עמנו. אנחנו לא לבדנו – אתנו נמצאת הנהגה אחראית, הנהגה לאומית עמוקה שאותה מייצג אבו מאזן".

בנאומו הביע ח"כ איימן עודה את הערכתו כלפי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ששלח כבאים לסייע בגל השריפות: "אנחנו מודים על כל יד פלסטינית שכיבתה את הכרמל. זה לא רק מסר לאומי אלא מסר פוליטי עמוק". עודה סיים את נאומו ואמר "אנחנו מקווים שבוועידה השמינית של פת"ח נהיה אתכם בירושלים המזרחית בירת מדינת פלסטין". הקהל הגיב בקריאות "לירושלים הולכים מיליוני שהידים".

 

השארת תגובה