הכשרת מפעל עולמי למזון תינוקות מוצק

שליחי מערכת הכשרות EK שע"י 'מרכז רבני אירופה' ביקרו במפעל מזון תינוקות עולמי במטרה להפוך את כלל מוצריו לכשרים למהדרין ■ המטרה: הנגשת המזון לכל רחבי אירופה כולל האזורים הנידחים ביותר

מפעל מזון תינוקות
מפעל מזון תינוקות

כחלק מהפעילות המואצת של וועד הכשרות EK שעל ידי 'מרכז רבני אירופה', שעל הקמתו הוכרז בכנס הכשרות של מרכז רבני אירופה שהתקיים לפני כשנה בקרקוב שבפולין, בעקבות דרישת ציבור שומרי הכשרות באירופה – מתנהלים בשבועות האחרונים מגעים מתקדמים לקראת הכשרתו המוחלטת של מפעל עולמי לייצור מזון תינוקות.

אגף הכשרות EK שהוקם על ידי המרכז, תוך מטרה להרבות מוצרי מזון כשרים ברחבי אירופה במחירים השווים לכל נפש ושיהיו נגישים לכלל יהודי אירופה, עולה שלב. בקרוב, אם יבשילו המהלכים, יעמוד מפעל עולמי למזון תינוקות, תחת חותם הכשרות למהדרין של EK (אירופה כֹּשר).

EK – וועד הכשרות של 'מרכז רבני אירופה', בו חברים למעלה מ-700 רבנים באירופה מכל החוגים והעדות, נוסד לפני כשנה לבקשת קהילות רבות באירופה שביקשו להביא לייצור מוצרי מזון כשרים למהדרין נגישים בכל רחבי היבשת האירופית במחירים השווים לכל נפש באירופה.

בראש אגף הכשרות EK עומד הרב יוסף מינסקי מומחה כשרות בעל שם ומוניטין. לאחר חיפושים רבים ושורה של המלצות, קיימו ראשי 'מרכז רבני אירופה' בראשות הסמנכ"ל הרב אריה גולדברג,

משא ומתן מתמשך עם אחד המפעלים הגדולים בעולם הממוקם באירופה, ובימים אלה – שב הרב מינסקי מפגישות הסיכום המתקדמות המבשילות אי"ה לתועלת כלל תושבי אירופה שומרי הכשרות.

במסגרת השיחות עם ראשי החברה הגיעו ראשי וועד הכשרות EK עימם לסיכום על בדיקת כל חומרי הגלם המרכיבים את המוצרים, כאשר את חלקם יידרש המפעל להחליף בכשרים, במטרה להפוך את המפעל כולו לכשר למהדרין מן המהדרין.

מטרת העל של המהלך – כמו של וועד הכשרות כולו – היא להנגיש שורה של מוצרים ומותגים בינלאומיים ואירופאיים מוכרים, כך שכל יהודי ביבשת, יוכל לצרוך ללא חשש את המזון הנמכר בכל מרכול, כאשר הוא מסומן בתווית הכשרות של ה-EK.

ביהדות אירופה בה מתגוררים יהודים המתקרבים ליהדות, כמו גם יהודים יראים ושלמים המתגוררים בפזורת אירופה כולה – לצד ערי המבצר של הקהילות היהודיות – הובעה התרגשות מכך, שניצני 'סימוני הכשרות' נראים, וישווקו באורח מובנה על כלל תוצרת המפעלים שיוכשרו ברחבי מדינות האיחוד האירופי. כך, יוכלו בעלי המשפחות להזין את משפחותיהם  באוכל כשר למהדרין מהסופרמרקט המקומי במחירי עלות של ייצור מקומי. דבר זה, יבטיח קיום יהודי במקומות אלו, ויסיר את הדאגה לרכישת אוכל כשר המעיקה על אורח חייהם בכל ימות השנה ומונעת מהם קיום אורח חיים יהודי נורמלי.

יש לציין, כי במדינות אירופיות רבות פועלים מאות רבות של רבנים ושלוחים הפועלים להחייאת רוח היהדות בקרב היהודים שעדיין חיים שם  – באותן קהילות שבהם חיו יהודים מאות בשנים.

ערח כסלו 1277

השארת תגובה