נתפסו: זיקוקים חרבות וסכיני קומנדו • תיעוד

משטרת ירושלים בשיתוף רשות המיסים תפסו שתי מכולות ענק שהגיעו מסין, כשהן מוצהרות כמכילות קישוטים, ובפועל היו בהן נפצים, סכיני קומנדו, זיקוקים ושוקרים. מפקד משטרת ירושלים: "מדובר באמצעים שכבר גרמו לפציעות בדרגות שונות של שוטרים ולוחמי מג"ב"

במסגרת פעילות משותפת של בלשי ימ"ר ירושלים ורשות המסים/מכס אשדוד, כנגד הברחות ושימוש בזיקוקין במהלך הפרות הסדר, עצרו בתאריך 12.11.14 בלשי וחוקרי היחידה המרכזית בירושלים 5 חשודים ערבים תושבי צפון הארץ ותפסו 2 מכולות ובהן ציוד רב הכולל אמצעים פירוטכנים כגון נפצים רבי עוצמה, וזיקוקין וכן אמצעי לחימה קרים מסוג סכיני קומנדו, אגרופנים, דוקרנים ושוקרים חשמליים.

הפעילות החלה בעקבות מידע מודיעיני שהועבר לימ"ר ירושלים ע"י מכס נמל אשדוד, אשר מבצע פעילות סמויה ומגוונת לאיתור הברחות.

בלשי וחוקרי הימ"ר החלו בפעילות מבצעית סמויה, בשיתוף אנשי מכס אשדוד, פעילות שנמשכה מספר ימים עד לביצוע המעצרים אתמול.

מדובר בשתי מכולות שהגיעו מסין דרך הים, עם תכולה מוצהרת של קישוטי חג מולד ומיועדות היו להגיע לב.מ. תושב בית חנינה.

בתאריך  12.11.14 הגיעו 3 ערבים תושבי הצפון, מצויידים בייפוי כוח, במטרה לשחרר את המכולות מהמכס באשדוד. השלושה הגיעו עם 2 משאיות הובלה, העמיסו את המכולות והובילו אותן למחסן בעפולה שם התכוונו לפרוק את תכולתן.

בלשי ימ"ר ירושלים תפסו את המכולות טרם פריקתן, עצרו את 3 החשודים שהגיעו לשחרר את המכולות וכן את בעל המחסן בעפולה ועובד נוסף במחסן. בתום חקירתם הוארך מעצרם של שניים מהם עד ליום רביעי, 26.11.14.

עוד עיכבו הבלשים והחוקרים את נהגי המשאיות וכ – 12 פועלים שהמתינו לפריקת תכולת המכולות, המעוכבים נחקרו ושוחררו בתום חקירתם.

ב- 13.11.14 הועברו המכולות למתקן משטרתי בעטרות ושם פרקו את תכולתן. מיד עם פתיחת המכולות נדהמו הבלשים והחוקרים לגלות כמות עצומה של נפצים, כ – 18,000  זיקוקין בקוטר 20 מ"מ ואמל"ח קר.

במהלך פריקת המכולות עלה כי לצורך טשטוש והטעיית אנשי המכס, הועמסו קרטונים עם קישוטי חג מולד בסמוך לדפנות המכולה ואילו בחלק הפנימי הוסלקו והוברחו אמצעים פירוטכניים ואמצעי לחימה קרים רבים, חלקם מוסלקים בתוך קרטוני קישוט ומכוסים בנורות קישוט, בהם:

כ – 16,000 אמצעי לחימה קרים הכוללים:

  • 5,200 סכיני קומנדו.
  • 4,300 פנסים אשר באמצעות כפתור נסתר משמשים כשוקר חשמלי רב עוצמה.
  • 5,500 שוקרים.
  • 1000 חרבות.

מאות אלפי נפצים עוצמתיים.

כ – 18,000 זיקוקין בקוטר 20 מ"מ.

לאחרונה נעשה שימוש רב בירי זיקוקין בכינון ישיר לעבר כוחות משטרה ולוחמי מג"ב במזרח ירושלים, תופעה אשר מתרחבת ברחבי הארץ ומהווה סכנה של ממש לשוטרים, לוחמי מג"ב ואזרחים.

האמצעים שנתפסו ונחשפו מעידים על כוונות לפגיעה ממשית בכוחות הביטחון ואזרחים.

נפתחה חקירה משותפת לימ"ר ירושלים ורשות המסים וצפויים מעצרים נוספים.

מנהל בית המכס בנמל אשדוד, מר רפי גבאי, שיבח את שיתוף הפעולה הפורה עם ימ"ר ירושלים והוסיף כי "היכולות הטכנולוגיות העומדות לרשותנו, לצד מגוון הפעילויות הסמויות שאנו מבצעים מאפשר לנו לאתר הברחות, גם כשהן  מוסלקות בתחכום לכאורה", וציין כי "אנשי מכס אשדוד ימשיכו בפעילות החשובה למניעת הברחות".

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, שיבח את היחידה המרכזית ואנשי המכס באשדוד על פעילותם המשותפת שהניבה מעצר חשודים ותפיסה חסרת תקדים בהיקפה של אמצעים פירוטכניים ואמל"ח קר וציין כי "מדובר באמצעים שכבר גרמו לפציעות בדרגות שונות של שוטרים ולוחמי מג"ב ותפיסתם היא צעד חשוב ומשמעותי בתקיפת הפרות הסדר ושמירה על ביטחון אזרחי ירושלים ומבקריה".

עד הוסיף כי " המשטרה תמשיך לפעול בשילוב כוחות עם גורמי האכיפה האזרחיים, לאסוף מודיעין שיוביל לתפיסת אמצעים מסוכנים ולעצור את העבריינים הפועלים למען העברתם לפורעי החוק המסכנים חיים".

מפקד המחוז הדגיש כי פעילויות אלו נעשות לצד המאמץ המשפטי להחמרת הענישה כנגד יורי הזיקוקין ומיידי האבנים לעבר שוטרים ואזרחים והוסיף כי "משטרת ירושלים ולוחמי מג"ב ימשיכו בפעילותם הנחושה, גלויה וסמויה, להחזרת השקט והביטחון לעיר ירושלים".

צילום: חטיבת דובר המשטרה

השארת תגובה