מקלב: "הצהרונים הם חלק אינטגרלי ממערכת החינוך"

וועדת החינוך של הכנסת קיימה היום דיון בנושא הצהרונים במערכת החינוך. חבר הוועדה, ח"כ אורי מקלב בדיון: "הצהרונים הם לא עוד מסגרת תעסוקה לשעות הפנאי של הילדים, אלא חלק אינטגרלי ממערכת החינוך ולכן נדרשת השקעה רבה בתכנים, בצוות החינוכי ובמזון שניתן בו".

ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת
ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת החינוך של הכנסת קיימה היום דיון בנוגע למסגרות הצהרונים במוסדות החינוך. ח"כ אורי מקלב אמר היום בדיון: "הצהרונים אינם מסגרת משלימה או קייטנה אלא חלק בלתי נפרד מיום הלימודים וממערכת החינוך, ולכן משרד החינוך והרשויות המקומיות צריכים להתייחס אליהם בהתאם בכל הקשור לתכנים הלימודים, למזון המוגש בו וכמובן לדמי ההשתתפות היקרים המושתים על ההורים".

"כאשר ועדת טרכטנברג הציעה לתקצב את הצהרונים לאחר המחאה החברתית, המטרה הייתה עבור סיבה אחת מרכזית – שהילדים יהיו במסגרת חינוכית הולמת והאמהות יוכלו להתפרנס בכבוד", אמר ח"כ מקלב בדיון. "הצהרונים הם לא עוד מסגרת תעסוקה לשעות הפנאי של הילדים, אלא חלק אינטגרלי ממערכת החינוך ולכן נדרשת השקעה רבה בתכנים, בצוות החינוכי ובמזון שניתן בו".

מקלב מוסיף: "בעוד דמי השתתפות ההורים בצהרונים הולך ומאמיר והתקציבים הרבים שמקבלות הרשויות המקומיות עבור הצהרונים משמעותיים, אך השירותים הניתנים בו עליהם להיות בהתאם", אמר מקלב וציין כי "זו מסגרת משמעותית עבור הילדים והוריהם, ויש לתת את מלא תשומת הלב לטיב ואיכות המזון המוגש בו תוך פיקוח על הצוות החינוכי כפי הנעשה במוסדות החינוך".

בדבריו התייחס ח"כ הרב אורי מקלב גם לניסיונות לייקר את דמי השתתפות ההורים בצהרונים, וציין כי גם המחיר הנוכחי גבוה מידי והורים להם שניים או שלושה ילדים או יותר בצהרונים העול הופך לנטל וישנם מקרים שהורים יכולים להימנע מלשלוח את ילדיהם למסגרות הללו. "עם היכולת התקציבית שיש לצהרונים כיום ניתן לבנות מערכת חינוך מעולה ולא צריך להכביד על ההורים", הוסיף.

השארת תגובה