בית המשפט: עיריית ב"ב לא תגבה חובות ישנים

תושב ב"ב שסבר כי דין חובות הארנונה ואגרת המים שהותירו אחריהם שוכרים, כדין חובות ישנים שעיריית ב"ב נוהגת למחוק, מצא עצמו בדיונים בבתי המשפט ■ ביהמ"ש השלום קיבל את תביעת העירייה. ערעור שהגיש התושב לביהמ"ש המחוזי התקבל והוא זוכה

מי ישלם על המים?
מי ישלם על המים?
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שנים של דיונים בעניין חוב על תשלומי מים וארנונה של תושב בני ברק, פסק בית המשפט כי מכיוון שמדובר בחוב, ישן העירייה לא יכולה לגבות אותו.

הסיפור החל לפני כשש שנים, כאשר עיריית בני ברק תבעה מתושב העיר 82 אלף שקלים, בגין חיוב ארנונה ואגרת מים בין השנים 1997-2006. אולם תושב המקום טען, כי השכיר את הדירה וחיוב התשלום מוטל על השוכרים, וכי עליו אין שום חיוב בנידון. התושב גם טען, כי כשניסה לשנות את מה שמכונה 'שם המחזיק', העירייה לא נתנה לו להחליף ועיכבה אותו שוב ושוב. בתביעה שהגישה העירייה לבית משפט השלום נפסק, כי החוב לעירייה עומד בעינו ועל בעל הדירה והשוכרים לפרעו.

אולם בעל הדירה לא וויתר, והגיש ערעור לבית המשפט המחוזי, בו הוא מבקש לבטל את פסק הדין של בית המשפט השלום משתי סיבות. ראשית, בעל הדירה לא שהה בדירה, ולא נהנה משירותי העיריה כאמור. העירייה ידעה כי הוא לא 'מחזיק' בנכס. בנוסף, בעל הדירה טען, כי התביעה הוגשה בשנת 2008 כאשר החוב מתייחס לשנים 1997-2006, קרי שתביעת העירייה היא על חוב ישן, מלפני 11 שנים. ואכן, שופטת בית המשפט המחוזי קיבלה כאמור את טענותיו, וביטלה את פסק הדין הראשון. בנוסף, חייבה השופטת את העירייה לשלם לתושב הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.
יש לציין, כי למרות הנוהל שהעירייה מוחקת מעצמה חובות ישנים, ומפעם לפעם מאושרת בישיבת העירייה מחיקת חובות, במקרה הנוכחי סברו בעירייה, שמכיוון שמדובר בחוב שדנים עליו בבית המשפט. יהיה אפשר לגבות אותו. אולם בית המשפט כאמור הכריע, כי גם חוב כזה, דינו כחובות ישנים אחרים ולא ניתן לגבותו.

השארת תגובה