דיווחים: ישראל תקפה בסוריה – שיירת נשק ומוצב צבאי

כלי תקשורת סורים מדווחים הלילה כי כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה בסוריה באזור דמשק מוצב צבאי של צבא אסד ושיירת משאיות שהעבירה נשק מנמל התעופה לחיזבאללה. בצה"ל מסרבים להתייחס לפירסומים

מטוס מפציץ
מטוס מפציץ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הצפון מתחמם? כלי תקשורת ערבים דיווחו הלילה (רביעי) כי מטוסי חיל האוויר ביצעו במהלך הלילה שתי תקיפות באזור דמשק, במהלכן הופצצו מוצב צבאי של הצבא הסורי ושיירת נשק לחיזבאללה. בצה"ל סירבו לאשר או להכחיש את דבר התקיפה: "לא מתייחסים לפרסומים זרים".

לפי דיווח באתר "א-ראי אל-יום", התקיפה הראשונה בוצעה באזור א-סבורה שליד דמשק והיא פגעה במחסן נשק בחטיבה 38, השייכת לדיביזיה הרביעית בצבא הסורי, שנמצא באזור. התקיפה השנייה, כך דווח, בוצעה בסמוך לכביש  דמשק-ביירות והיא פגעה בשיירת כלי רכב השייכת לחיזבאללה בסמוך לכביש.

בדיווח נטען כי מטוסי חיל האוויר עשו שימוש בארבעה טילים, וכי משאיות הנשק בשיירה עלו באש. אתרים סורים נוספים דיווחו על התקיפה, ולפי חלקם שיירת הנשק הופצצה לאחר שיצאה מנמל התעופה הבינלאומי של דמשק.

הדיווחים מגיעים יממה בלבד לאחר תקיפת כלי טיס של חיל האוויר נגד מתקן של ארגון הטרור המדינה האסלאמית (דאע"ש) בדרום רמת הגולן הסורית, בתגובה לירי שבוצע יום קודם לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית.

יעד התקיפה הוא מתקן צבאי נטוש, שהיה בעבר בשימוש האו"ם ושימש את מחבלי הארגון לתקיפת כוחות צה"ל ולביסוס פעילותם בסמוך לגבול. מדובר בפעולת המשך לתקיפה שבוצעה אתמול, שמטרתה מניעת חזרת המחבלים למתקן המהווה איום מהותי במרחב.

 

 

השארת תגובה