הגר"ד יוסף: מחזיקי נשק ברישיון, ישאוהו בשבת

רבה של שכונת הר נוף, מתיר לבעלי הנשק לשאתו בשבת וקורא לבטל בבתי הכנסת את חסמי הקליטה לטלפונים הסלולריים, כמענה לשעת חירום ■ השר אהרונוביץ הנחה על הקלות במתן רשיונות לנשק ■ מאבטחים יורשו לקחת את נשקם הביתה בתום העבודה

נשיאת נשק
נשיאת נשק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הבוקר התראיין הגר"ד יוסף ל'קול ברמה', ואמר כי כל מי שיש לו נשק עם רישיון, חייב לשאתו בשבת. "חשוב לעודד הרבה אנשים שיוציאו רישיון לנשק. יש לבטל בבתי הכנסת חסמי קליטה לטלפונים סלולאריים, עד יעבור זעם כדי שיוכלו לטלפן בשעת חירום". אמר הגר"ד

ובעקבות המצב הביטחוני, הקלות בנשיאת נשק.

הבוקר הורה השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', לאשר המלצות של ועדה מיוחדת שהוקמה על ידי צוות משותף של המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל, כדי להגדיל את האישור לנשיאת נשק.
בעקבות המצב הביטחוני הוחלט בין היתר, כי מאבטחים יורשו לקחת נשקם הביתה לתקופה של 90 יום. כמו כן, תורחב רשימת היישובים שתושביהם יהיו זכאים לנשיאת נשק. כבר עתה גובשה רשימה של מקומות, בהם תושבים יכולים להחזיק נשק. בנוסף, יינתנו רישיונות נוספים ליוצאי יחידות מיוחדות ולקצינים.

על פי ההנחיות החדשות, ישונו הקריטריונים של מתן רישיון נשק, כך שקצינים במילואים, יוצאי משטרה, יוצאי יחידות ביטחון מיוחדות כמו שב"כ או רשות שדות התעופה, יקבלו רישיונות לכלי ירייה.
אהרונוביץ' הסביר את החלטתו ואמר כי, "ההחלטה על מתן ההקלות נובעת מצו השעה והצורך בחיזוק תחושת הביטחון בקרב האוכלוסייה, ועל רקע אירועי הטרור האחרונים הפוקדים אותנו. אולם עם זאת מסתייג אהרונוביץ' ומבהיר, כי על אף ההקלות, "הנפקת הרישיונות תעשה בבקרה ובאחריות, תוך הפעלת שיקול דעת ובכפוף לקריטריונים של הסמכה והכשרה".

השארת תגובה